85. Plebiscyt Przeglądu Sportowego i Polsatu na Najlepszego Sportowca Roku 2019 obfitował w wielkie emocje. W wydarzeniu uczestniczyły wielkie gwiazdy polskiego sportu, a także znakomite osobistości ze świata kultury, mediów, biznesu czy polityki.

Gala Mistrzów Sportu odbyła się w sali balowej hotelu DoubleTree by Hilton. Pojawiło się ponad 600 gości, a wśród nich takie gwiazdy jak Bartosz Zmarzlik, Robert Lewandowski, Paweł Fajdek, Agnieszka Radwańska, Marcin Lewandowski, Marcin Gortat i wielu innych.

Bartosz Zmarzlik został sportowcem roku

Jak się okazało pierwsze miejsce w plebiscycie otrzymał Bartosz Zmarzlik, a tuż za nim uplasował się Robert Lewandowski. Wielu fanów sportu zdziwiła się, że tytuł nie przypadł słynnemu piłkarzowi, gdyż większość stawiała właśnie na niego.

Na podium znalazł się również lekkoatleta Paweł Fajdek, a w pierwszej dziesiątce byli także tacy wielcy sportowcy jak: Laureaci nagród nie ukrywali radości ze swoich osiągnięć.

Fani sportu byli zaskoczeni

Wokół wydarzenia pojawiła się w mediach społecznościowych spora burza dotycząca tego, kto faktycznie powinien zdobyć miano "sportowca roku”. Wiele fanów sportu stawiało właśnie na Lewandowskiego.

- „Lewandowski, który strzelił najwięcej goli na świecie w 2019 roku (…) przegrał rywalizację o najlepszego polskiego sportowca ze Zmarzlikiem. Śmiechu warte" – napisał jeden z internautów.

Przypomnijmy, że Zmarzlik w 2019 roku został indywidualnym Mistrzem Świata w żużlu, dlatego jego fani uważają, że jak najbardziej zasłużył na wygraną.

-„Oczywiście, że zasłużone zwycięstwo. Zmarzlik zdobył Mistrza Świata. A Lewandowski za co miał zostać sportowcem roku w Polsce? Za strzelanie bramek z przewrotki w Bayernie Monachium" – czytamy wśród zgryźliwych wpisów na Twitterze.

Nie zabrakło jednak gratulacji dla obu sportowców. Zarówno Zmarzlik, jak i Lewandowski dali z siebie wszystko w 2019 roku i jak najbardziej należą im się zdobyte statuetki.

Portal Zycie pisał również o… PRACOWNICY BĘDĄ MOGLI WZIĄĆ NAWET PÓŁ ROKU URLOPU? RESORT ROZWOJU ROZWAŻA WPROWADZENIE REWOLUCYJNEGO POMYSŁU

Jak informował portal Życie: ALE NUMER, NAWET 4 TYSIĄCE ZŁOTYCH WIĘCEJ MIESIĘCZNIE DO EMERYTURY. CO ZROBIĆ, BY OTRZYMAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE