Premiera ekranizacji książki „365 dni” będzie z pewnością jednym z najgłośniejszych wydarzeń polskiej kinematografii w 2020 roku. Szykowana jest na walentynki 2020, co najpewniej zapewni filmowi ogromną popularność – książka Lipińskiej to powieść erotyczna, a szykujący się film zwany jest „polskim Greyem”.

Blanka Lipińska, autorka książki, trzymała obsadę jej ekranizacji w tajemnicy. Na konferencji prasowej, która odbyła się 4 grudnia, w końcu ujawniła, kto będzie grał w filmie na podstawie jej książki.

Prace nad filmem zostały skończone już w październiku 2019 roku. Wielu internautów próbowało zgadywać, kto zagra w nowej produkcji. Blanka Lipińska informowała już wcześniej, że w projekcie będziemy mogli ujrzeć mało rozpoznawalne osoby.

Oto oficjalna obsada filmu

- Laura - Anna Maria Sieklucka

- Massimo - Michel Morrone

- Olga - Magdalena Lamparska

- Ojciec Laury - Tomasz Stockinger

- Była partnerka Massimo - Natasza Urbańska

- Siostra Laury - Natalia Janoszek

- Domenico, brat głównego bohatera - Otar Saralidze

- Projektant - Rafał Grabias

- Projektant - Gabriel Seweryn.

- Projektant - Gabriel Seweryn.

„365 dni” to powieść erotyczna, która stała się w Polsce bestsellerem. Sama autorka, Blanka Lipińska, zdradziła, że popularność, którą przyniosła jej książka, pozwoliła jej na zarobienie zawrotnej kwoty – ponad miliona złotych. Zaznaczała także, że wszystkie trzy części powieści doczekają się swoich ekranizacji.

„Laura wraz ze swoim chłopakiem Martinem i przyjaciółmi wyjeżdżają na wakacje na Sycylię. Drugiego dnia pobytu – w swoje dwudzieste dziewiąte urodziny – dziewczyna zostaje porwana. Porywaczem jest przywódca sycylijskiej rodziny mafijnej,  przystojny Massimo Toricelli. Mężczyzna kilka lat wcześniej przeżył zamach na swoje życie. Postrzelony kilka razy prawie umarł, a kiedy jego serce przestało bić, przed oczami zobaczył dziewczynę, a dokładnie Laurę Biel. Gdy przywrócono go do życia, obiecał sobie, że odnajdzie kobietę, którą zobaczył. Massimo daje dziewczynie 365 dni na to, by go pokochała i z nim została” – brzmi opis książki.

Termin premiery „365 dni” to 7 lutego 2020 roku. Ze względu na tematykę produkcji oraz fakt, że kinowe seanse zbiegną się z okresem walentynkowym, można się spodziewać, że film przyniesie ogromne zyski.

Przypomnij sobie o… CZY EDYTA GÓRNIAK ZNALAZŁA NOWĄ MIŁOŚĆ? JEJ ADORATOR NIE WIEDZIAŁ NAWET, KIM JEST SŁYNNA GWIAZDA

Jak informował portal Życie: TEN ŚWIĄTECZNY KLASYK MA JUŻ 35 LAT. CZY ZNASZ CIEKAWOSTKI NA TEMAT "LAST CHRISTMAS"

Portal Życie pisał również o… CZY TO BYŁA WPADKA LEWANDOWSKICH? NIEOCZEKIWANE WYZNANIE ANNY NA TEMAT CIĄŻY