Czasami żartobliwie mówi się, że nie ma w Polsce świąt Bożego Narodzenia bez seansu filmu „Kevin sam w domu” i piosenki „Last Christmas”. Coś może w tym być, ponieważ utwór zespołu Wham nieodłącznie kojarzy się z okresem świątecznym. Wielokrotnie słyszymy go w audycjach radiowych czy z głośników w centrach handlowych.

Pomimo ogromnej popularności tego utworu wykonanego przez niezapomnianego George'a Michaela, nie wszyscy są świadomi, ile lat tam ten przebój. Otóż jego premiera miała miejsce w roku 1984.Trzeba przyznać, że od tego czasu „Last Christmas” nie zestarzało się ani trochę.

Jakie jeszcze ciekawostki kryją się za tym ogólnoświatowym hitem? Przebój kojarzy się z radosnym i rodzinnym czasem Boże Narodzenia. Jednak często zapominamy, że tak naprawdę utwór opowiada o nieszczęśliwej miłości i odrzuceniu. Jest w nim przedstawiona historia złamanego serca.

„Last Christmas” to prawdziwy muzyczny ewenement. Co roku przed świętami wraca na listy przebojów. Od 2007 roku „Last Christmas” pojawia się na brytyjskiej liście, gdzie w 2017 roku osiągnęło wysokie 2. miejsce.

Jedną z najciekawszych rewelacji dotyczących „Last Christmas” jest informacja o rzekomym innym tytule utworu. Piosenka podobno nazywała się pierwotnie „Last Easter”. Wytwórnia miała jednak inną wizję i uznała, że lepiej będzie wydać piosenkę w okresie świątecznym, więc George Michael zgodził się na zmiany.

Powstała nawet polska wersja ogólnoświatowego przeboju. Utwór zatytułowany „Kolęda dwóch serc” wykonywał między innymi Andrzej Piaseczny i zespół Pectus.

George Michael w teledysku do „Last Christmas” nie przypomina siebie z późniejszego okresu kariery, jakim znamy go wszyscy. Wokalista ma tutaj dłuższe blond włosy i jest gładko ogolony. Ciekawostką jest fakt, że na planie teledysku do tego przeboju George Michael pokazał się po raz ostatni bez charakterystycznego zarostu.

Przypomnij sobie o… WYSTARTOWAŁ ŚWIĄTECZNY SURVIVAL. INTERNAUCI ŚWIETNIE SIĘ BAWIĄ I POMAGAJĄ INNYM. NA CZYM POLEGA I JAK DOŁĄCZYĆ

Jak informował portal Życie: W PAŁACU PREZYDENCKIM STANĘŁA JUŻ CHOINKA. PIERWSZA PARA POSTAWIŁA NA WYJĄTKOWE OZDOBY

Portal Życie pisał również o… DO DWÓCH MILIONÓW POLAKÓW MOGŁY TRAFIĆ LEKI ZANIECZYSZCZONE TRUJĄCĄ SUBSTANCJĄ. W MINISTERSTWIE ZDROWIA ZWOŁANO SZTAB NADZWYCZAJNY