Leon Niemczyk zmarł w 2006 roku. Aktor przegrał walkę z chorobą nowotworową. Miał 83 lata. Na jego pogrzebie pojawiły się tłumy przyjaciół oraz fanów legendarnego aktora. Miejsce jego pochówku znajduje się na Starym Cmentarzu w Łodzi. Jak informuje otopress.pl, grób Leona Niemczyka wydaje się w ostatnim czasie mocno zaniedbany.

Od śmierci wielkiej gwiazdy polskiego kina minęło już 13 lat. Stan pomnika, który stanął na jego miejscu pochówku, daje wiele do życzenia. Nagrobek wydaje się zaniedbany i nieco podupadający. Sporadycznie pojawiają się na nim świeże znicze i kwiaty. Liczyć należy, że nie zabraknie rodziny lub fanów Leona Niemczyka, który odpowiednio zadbają o jego grób i poprawią jego stan.

Legendarny aktor zagrał w niemalże 100 filmach w ciągu swojego długiego życia. Karierę zaczął w latach 40. występując u najważniejszych ówczesnych reżyserów. Publiczność pokochała go za role w takich filmach jak „Pociąg” reż. Jerzy Kawalerowicz, „Nóż w wodzie” reż. Roman Polański, „Krzyżacy” reż. Aleksander Ford czy „Rękopis znaleziony w Saragossie” reż. Wojciech Jerzy Hass.

Leon Niemczyk był jednym z najzdolniejszych i najpopularniejszych aktorów XX. wieku w Polsce. Pod koniec życia zaczął grać w serialach telewizyjnych, dzięki czemu poznało go młodsze pokolenie. Przypomniał się też szerszej publiczności, ponieważ dotychczas jego popularność nie słabła głównie w gronie wielbicieli klasycznego polskiego kina sprzed lat.

Leon Niemczyk grał w „Złotopolskich”, „Klanie” i w „Na dobre i na złe”. Aktor występował też w serialu „Ranczo” emitowanym przez TVP. To właśnie rola Jana, doświadczonego bywalca „ławeczki” przysporzyła mu pod koniec życia największą popularność.

Przypomnij sobie o… „RANCZO” POWRÓCI NA EKRANY? NOWE INFORMACJE W SPRAWIE TELEWIZYJNEGO HITU

Jak informował portal Życie: ZNANY POLSKI AKTOR I KABARECIARZ STRACIŁ WZROK. CZY TO KONIEC JEGO KARIERY

Portal Życie pisał również o… NIEZWYKŁY GEST GWIAZDORA HOLLYWOOD. WYSTAWIŁ NA AUKCJĘ SYRENKĘ, ZEBY POMÓC POLSKIM DZIECIOM