Dziś w Bielsko-Białej miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Zaprezentowano światu syrenkę, którą słynny aktor Tom Hanks w przyszłym roku wystawi na licytację.

Niedawno aktor Tom Hanks stał się właścicielem kultowego Fiata 126p. Auto trafiło do niego po tym, jak w swoich mediach społecznościowych zamieścił zabawne zdjęcie.

Na fotografii próbował otworzyć drzwi sfatygowanego „malucha”, który stał zaparkowany przy drodze. Zdjęcie zostało opatrzone komentarze: „Jestem tak podekscytowany moim nowym autem!”.

Monika Jaskólska z Fundacji "Nie wypada nie pomagać" postanowiła, że naprawdę sprezentować mu Fiata 126p. Kobieta rozpoczęła zbiórkę pieniędzy na zakup malucha. Ostatecznie koszt ten pokryli sponsorzy, natomiast pieniądze zebrane od ludzi zostały przekazane Szpitalowi Pediatrycznemu w Bielsku-Białej.

Odnowiony maluch trafił do aktora pod koniec listopada 2017 roku. Został przetransportowany samolotem do Los Angeles, gdzie Monika Jaskólska osobiście przekazała go Tomowi Hanksowi.

Teraz Fundacja „Nie wypada nie pomagać” zaprezentowała światu odrestaurowaną syrenkę. Aktor Tom Hanks wystawi ją na przyszłorocznej licytacji. Wszystkie środki pozyskane z jej sprzedaży powędrują na konto Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Monika Jaskólska z Fundacji "Nie wypada nie pomagać" podkreśla:

Grudzień jest miesiącem, kiedy jest najwięcej stanów depresyjnych, prób samobójczych. To jest syrenka na pomoc dzieciom. Krzyczymy z Bielska-Białej, że czas bardzo poważnie zainteresować się tematem psychiatrii dziecięcej.

Kobieta podkreśliła również, że sytuacja małych pacjentów jest bardzo trudna. W szpitalach brakuje praktycznie wszystkiego:

W psychiatrii dziecięcej brakuje lekarzy, brakuje psychologów, na miejsce na oddziałach czeka się kilka miesięcy.

Na portalu "Życie" dowiesz się także... SŁAWNI MILIONERZY RADZĄ JAK STAĆ SIĘ BOGATYM . WYSTARCZY WPROWADZIĆ DO SWOJEGO ŻYCIA 8 POZYTYWNYCH NAWYKÓW

Portal "Życie" informuje również... POWRÓT DO PRZYSZŁOŚCI, CZYLI JAK WYGLĄDAJĄ I ŻYJĄ POTOMKOWIE ZNANYCH OSOBISTOŚCI. WARTO WIĘC POZNAĆ CAŁĄ PRAWDĘ

Warto sobie przypomnieć... STARA SYRENKA. PEWNEMU STARSZEMU PANU POPSUŁ SIĘ SAMOCHÓD A MIANOWICIE 30 LETNIA SYRENKA