Zarabianie pieniędzy nie jest ani szybkie, ani łatwe. Potrzeba dobrego pomysłu na biznes, samozaparcia i przede wszystkim chęci. Milioner i autor książki "How Rich People Think", zapewnia, że każdy z nas ma szansę na to, by zarobić duże pieniądze. Wystarczy jedynie chwytać w życiu każdą możliwą okazję.

1. Pracuj ciężko i inteligentnie

Ciężka praca nie wystarczy do osiągnięcia sukcesu. Jak twierdzi Ric Edelman, jeden z topowych amerykańskich doradców finansowych, potrzeba do tego również inteligencji. Każda decyzja powinna być dobrze przemyślana. Warto skorzystać z procenta składanego tak, by pieniądze zarabiały kolejne pieniądze, np. poprzez inwestowanie ich i akcje czy fundusze inwestycyjne.

- „W szkołach uczymy się pracować ciężko i że to da nam przewagę w życiu. Ale to tylko połowiczna prawda Jeśli pracujesz tylko ciężko, nigdy nie będziesz bogaty” – twierdzi Edelman.

2. Oszczędzaj racjonalnie

Bez oszczędzania nie ma zarabiania. Nie warto jednak skupiać się na nim aż za bardzo. Oszczędzanie jest ważne dla budowania bogactwa, ale nie zapomnij, że to na zarabianiu trzeba się skoncentrować w pierwszej kolejności. Najbogatsi zawsze tworzą kilka źródeł dochodów i doskonalą w sobie nawyki oszczędzania.

- „Ludzie czasem są tak skupieni na zbieraniu kuponów i skromnym życiu, że pomijają największe szanse. Jeśli więc chcesz być bogaty, przestań martwić się o to, że zabraknie ci pieniędzy i skup się na tym, jak zarabiać więcej”- radzi milioner. Steve Siebold.

3. Nie żyj ponad stan

Jeśli będziesz kupować rzeczy, na które Cię nie stać, nigdy nie zarobisz dużych pieniędzy. Nawet jeśli jednego miesiąca zarobisz więcej, nie podnoś nagle poziomu luksusu w swoim życiu.

-„Nie kupiłem pierwszego luksusowego zegarka ani samochodu, dopóki moje biznesy i inwestycje nie były bezpiecznymi i oddzielnymi źródłami dochodu. Wciąż jeździłem toyotą camry, gdy zostałem milionerem.”- zdradził milioner Grant Cardone.

4. Nie przywiązuj się do stałej i stabilnej płacy

Przeciętni ludzie przyzwyczajają się do stałej miesięcznej lub tygodniowej pensji, którą otrzymują za określone stanowisku, w konkretnym miejscu pracy. Natomiast bogaci ludzie pracują dla siebie i otrzymują tyle pieniądze za efekty swojej pracy.

-„Nie jest prawdą, że nie istnieją topowi pracownicy, którzy otrzymują pieniądze za godziny pracy, ale w większości jest to najwolniejsza ścieżka do dobrobytu, chociaż promowana jako najbezpieczniejsza. Najlepsi jednak wiedzą, że najszybsza droga do bogactwa to samozatrudnienie”- twierdzi Steven Siebold.

5. Inwestuj jeśli tylko masz okazję

Przemyślane inwestycje pozwolą na pomnożenie bogactwa. Jeśli tylko masz szansę na dobrą inwestycję, warto zaryzykować. Nie musisz od razu przeznaczać na to wielkich kwot. Ważne jest, by zacząć i robić to regularnie.

Ramit Sethi napisał w swoim bestsellerze “I Will Teach You To Be Rich", że milionerzy inwestują około 20 proc. przychodów gospodarstwa domowego rocznie.

6. Opuść swoją strefę komfortu

Według Siebolda bogaci ludzie wiedzą, że opuszczenie strefy komfortu, pokonywanie strachu i podejmowanie kalkulowanego ryzyka to kluczowe elementy osiągania sukcesu. Niestety, większość przeciętnych ludzi ma z tym problem. Wolą się oni czuć bezpiecznie i pozostać na swoim obszarze.

Zdaniem dwóch słynnych badaczy zajmujących się kwestiami bogactwa i biedy: Thomasa C. Corleya i Stevena Siebolda, wychodzenie ze strefy komfortu to umiejętność wspólna dla większości ludzi sukcesu, na co wskazuje dwóch słynnych badaczy zajmujących się kwestiami bogactwa i biedy: Thomas C. Corley i Steven Siebold.

7. Dobry plan to połowa sukcesu

Na początku warto określić jasne cele dotyczące swoich finansów. Na co chcesz zarobić, jakie życie chcesz wieść, gdzie chcesz mieszkać. Spisz wszystkie cele, które chciałbyś zrealizować.

Pieniądze są tylko narzędziem do osiągnięcia celu. Dobry plan i lista celów pomogą w zarabianiu fortuny.

8. Zapłać najpierw sobie

- „Pierwsza rzecz, którą większość ludzi robi po zarobieniu, to płacenie innym” -pisze Bach w książce „The Automatic Millionaire”.

Zapłać najpierw sobie. Twoje oszczędności są tak samo ważne jak rachunki, czynsz za mieszkanie, czy podatki. Jeśli musisz ograniczyć wydatki, nie rób tego kosztem oszczędności. W końcu są one kluczem do osiągnięcia sukcesu.

Przypomnij sobie o… OBRĄCZKA JEST ZBĘDNYM SYMBOLEM MIŁOŚCI. ODWAŻNA TEORIA TERAPEUTKI PAR

Jak informował portal Życie: NOWA WIZJA JASNOWIDZA Z CZŁUCHOWA. TO WYDARZY SIĘ JUŻ W BOŻE NARODZENIE

Portal Życie pisał również o… BRAKUJE PIENIĘDZY NA TRZYNASTKI, 500+ TEŻ NIEPEWNE. ŚWIADCZENIA SOCJALNE POD ZNAKIEM ZAPYTANIA