W latach 90. w Polsce bardzo prężnie rozwijały się sieci centrów handlowych oraz rynek biur pod wynajem. Obecnie rynek nieruchomości nieco się zmienił i najlepszą formą inwestycji są mieszkania na wynajem oraz domy studenckie.

W rynku mieszkań na wynajem największy udział mają indywidualni przedsiębiorcy. Muszą oni jednak uważać, ponieważ mają także konkurencję z zagranicy. Największą popularnością cieszą się inwestycje ulokowane w większych polskich miastach. Zjeżdżają się tam bowiem mieszkańcy mniejszych miejscowości w celu znalezienia pracy, czy też rozpoczęcie studiów.

- Przed dwoma laty na rynku polskim pojawili się inwestorzy instytucjonalni, którzy kupują mieszkania, aby wynajmować je osobom fizycznym - powiedział w rozmowie z MarketNews24 Dariusz Węglicki, dyrektor zarządzający w CATELLA POLSKA. – Już zainwestowaliśmy ok. 80 mln euro, w trzy projekty. Wśród naszych inwestycji najwyższy segment to Złota 44 w Warszawie, a ceny za wynajem tutaj rozpoczynają się od 8 tys. zł za miesiąc.

Wychodzi na to, że takie inwestycje zwracają się w bardzo szybkim tempie, a po latach mogą nawet zyskać na wartości. Więcej na ten temat można zobaczyć w poniższym wideo:

Przypomnij sobie o…WIADOMO JUŻ KIEDY BĘDĄ WYPŁATY TRZYNASTYCH EMERYTUR. BĘDĄ TAKŻE "CZTERNASTKI"

Jak informował portal Życie: JAK WYGLĄDA DOŚWIADCZENIE KINGI DUDY? POLACY SĄ OBURZENI

Portal Życie pisał również o… CO DROŻEJE NAJBARDZIEJ I GDZIE OPŁACA SIĘ KUPOWAĆ. PORÓWNANIE CEN W POSZCZEGÓLNYCH SKLEPACH