Według wielu osób brak obrączki na palcu u jednego z małżonków to bardzo zły znak. W naszej kulturze przyjęło się, że po ślubie powinny być noszone praktycznie cały czas. Odmiennego zdania jest jednak terapeutka par- Alexandra Rickeman. Ekspertka twierdzi, że noszenie obrączki jest zbędne i nie umacnia miłości.

Niektórzy uważają, że obrączka jest pewnym zabezpieczeniem przed zdradą. Ma za zadanie przypominać współmałżonkowi o złożonej przysiędze i jednocześnie informować innych, że ta osoba ma już partnera.

Jest to jednie teoria. Według doświadczonej terapeutki par Alexandry Rickeman, w praktyce noszenie obrączki nie ma najmniejszego wpływu na związek.

Kobieta w swojej karierze zawodowej przyjmowała wiele par, które dopuściły się zdrady. Miały obrączkę na palcach, jednak nie powtrzymała ich ona od flirtu, randek z nieznajomymi i zdrady.

Terapeutka zapewnia, że noszenie obrączki nie ma więc żadnego znaczenia. Jest to tylko kawałek metalu, który bez prawdziwej miłości i wierności, nic nie zmienia. Obrączka nie ma magicznych mocy i nie ochroni związku przed trzecią osobą.

Rickeman zrobiła eksperyment. Na pewien czas zdjęła swoją ślubną obrączkę. Nie zmieniło to jednak jej relacji z mężem a sama terapeutka nie czuła się bez niej źle. Co więcej, przyznała, że bez obrączki czuje się wolna i niezależna. Kobieta zapewniła, że brak obrączki wcale nie wzbudził w niej chęć do zdrady czy przekraczania granic.

Nie sposób nie zgodzić się z tym, że obrączka nie chroni przed zdradą i nie zapewnia miłości. Żeby małżeństwo było udane, trzeba nad nim pracować. Samo noszenie obrączki nie jest wyznacznikiem udanego małżeństwa.

Dla wielu osób obrączka jest jednak bardzo ważnym symbolem, z którego nie chcą rezygnować. Jest to kwestia indywidualna. Obrączka na palcu nie polepszy w żaden sposób relacji pomiędzy małżonkami, ale również na pewno jej nie zepsuje.

A wy zdjęłybyście ślubną obrączkę?

Przypomnij sobie o… NIEPRAWDOPODOBNE CO ZROBIŁY TE PSY. WŁAŚCICIELKA ONIEMIAŁA Z WRAŻENIA

Jak informował portal Życie: NOWA WIZJA JASNOWIDZA Z CZŁUCHOWA. TO WYDARZY SIĘ JUŻ W BOŻE NARODZENIE

Portal Życie pisał również o… TO WIDEO ROZCZULI KAŻDEGO. MŁODY LEKARZ ZNALAZŁ SPOSÓB NA USPOKOJENIE DZIECKA W TRAKCIE BADANIA [WIDEO]