Janusz Korwin-Mikke (77) i jego żona Dominika (33) sa małżeństwem o sporej różnicy wieku. Między wiekiem małżonków jest różnica aż 44 lat. Mimo wszystko, para doczekała się dwójki dzieci: Nadziei i Karola. Co o swoim związku zdecydował się zaradzić poseł Korwin-Mikke?

W wywiadzie dla Faktu, para zdecydowała się opowiedzieć o początkach swojej znajomości. Jak zdradziła żona posła, to właśnie on zainicjował znajomość.

- Przechodziłam obok, ciasnym przejściem, jak zawsze wpatrzona w prezesa i on powiedział tak: nie mogę oderwać oczu od pani oczu. Ja mówię: to niech pan nie odrywa. I tak się zaczęło – powiedziała.

Jak stwierdziła, polityk na początku znajomości był wielkim romantykiem. Obsypywał ukochaną kwiatami i prezentami.

Co na to sam poseł?

- Pamiętam te znaczące spojrzenia. Moja żona ma piękne, wyraziste oczy – powiedział.

Jak się dowiadujemy, w żonie urzekła go jej skromność, on podobno zafascynował swoja partnerkę… zarozumialstwem.

W wywiadzie nie zabrakło wypowiedzi typowych dla polityka. Zapytany o to, kiedy zrozumiał, że jego żona to ta jedyna, odpowiedział:

Nie pamiętam, mam złą pamięć do dat. Mężczyźni są bardziej inteligentni, a kobiety mają lepszą pamięć i to się wzajemnie uzupełnia. My mężczyźni oczywiście mamy uczucia, np. odczuwamy głód; miłość też przeżywamy, ale nie do tego stopnia, żeby potem pamiętać drobiazgi - powiedział.

Jaki wady i zalety ma związek z tak dużą różnicą?

Według polityka zaletą posiadania młodej żony jest fakt, że „jest bardziej energiczna”. Za wady Korwin- Mikke uznaje niedoświadczenie żony.

Przypomnij sobie o… STARE ZDJĘCIE JANUSZA KORWINA-MIKKE PODBIJA SIEĆ. PRZYPOMINA KULTOWĄ POSTAĆ

Jak informował portal Życie: KORWIN-MIKKE POCHWALIŁ SIĘ SWOIM DOMEM. JAK MIESZKA POSEŁ?

Portal Życie pisał również o… MA WSZYSTKO, O CZYM MARZY KOBIETA W WIEKU 30 LAT: DWÓJKĘ DZIECI, FIRMĘ I PLANY BIZNESOWE. DLACZEGO KLAUDIA EL DURSI BIERZE UDZIAŁ W "TOP MODEL"?