Być może niebawem na polskich ulicach zagości Ryś 126. To nowoczesna wersja kultowego samochodu sprzed lat. Prace nad unowocześnionym odpowiednikiem Fiata 126p podjęli polscy projektanci spod Wrocławia.

Samochód, który od kilku lat tworzony jest przez grupę absolwentów Politechniki Wrocławskiej, swoją sylwetką ma do złudzenia przypominać kultowego „malucha”. Ryś 126 posiadał będzie jednak wszelkie udogodnienia, które niezbędne są do poruszania się po drogach w dzisiejszych czasach.

Ponadto Ryś 126 ma być ekologiczny. Co to oznacza? Auto będzie w pełni elektryczne! Niestety tym samym stanie się dużo droższe od Fiata 126p. Warto wspomnieć, że cechą, która przyświecała producentom kultowego „malucha” było to, żeby na jego zakup mógł sobie pozwolić każdy Polak.

Nowy pojazd od Fiata 126p odróżniać będzie również wielkość i ciężar, a także wyższa moc silnika. Unowocześniony pojazd ma być bowiem wyposażony w 140-konny silnik o 6 razy większej mocy i pojemności 1,3 l.

Cały projekt ma duże szanse powodzenia, ponieważ to już nie pierwsze tego typu dzieło wrocławskich konstruktorów. Dotychczas stworzyli m.in. nową Warszawę i Syrenkę. Sami konstruktorzy przyznają, że Ryś 126 właściwie mógłby już wyjechać na polskie drogi, jednak chcą jeszcze dopieścić jego wnętrze.

Przeszkodą w tym są oczywiście fundusze. Na dopracowanie wnętrza pojazdu i jego elektroniki potrzeba im jeszcze około 200 tys. zł.

Z tego powodu Rysia 126 na polskich drogach będziemy mogli okazję zobaczyć dopiero za kilka lat. Jego twórcy zakładają, że samochód będzie miał swoją premierę w 2022 roku.

To dla nich ważna data, ponieważ dokładnie 22 lata wcześniej ostatni fiat 126p zjechał z taśmy produkcyjnej fabryki w Bielsko-Białej.

O tym warto przeczytać… TELEWIZYJNA GWIAZDA JECHAŁA 885 KM/H! SĄ JUŻ WYNIKI ŚLEDZTWA

Portal „Życie” informował również o… MOŻNA OTRZYMAĆ NAWET 90 TYSIĘCY NA ZAKUP NOWEGO SAMOCHODU! WYSTARCZY SPEŁNIĆ TYLKO DWA WARUNKI

Przypominamy także o… MOCNE SŁOWA FUNKCJONARIUSZY Z GDAŃSKA: ,,PRAWDZIWE GLINY. MY TU K..., RZĄDZIMY. RZĄDZIMY TYM MIASTEM"