27 sierpnia 2019 roku Jessi Combs, 39-letnia gwiazda programu „Pogromcy mitów”, próbowała pobić rekord prędkości na lądzie. Jessi Combs miała już na swoim koncie sukcesy na tym polu – kobieta chciała bowiem pobić swój własny rekord.

Niestety próba ta zakończyła się tragicznym wypadkiem. 39-latka zginęła przy rozwijaniu prędkości.

Właśnie poznaliśmy wyniki dochodzenia prowadzonego w sprawie śmierci Jessi Combs. Okazuje się, że zawinił sprzęt. Przednie koło pojazdu Supersonic Speed Challenger w trakcie jazdy uległo uszkodzeniu. Spowodowane było najprawdopodobniej uderzeniem w obiekt znajdujący się na pustyni.

Śmierć Jessi Combs była niezwykle tragiczna. W pewnym momencie jej pojazd po prostu uderzył w suchą nawierzchnię wyschniętego jeziora na pustyni Alvord. Czterokołowiec stanął wówczas w płomieniach. Tak zakończył się ten śmiertelny wyścig.

Jessi Combs zginęła, jeszcze zanim wybuchł pożar. Prawdopodobnie przyczyną jej śmierci był tępy uraz głowy i uszkodzenie wewnętrzne mózgu. Gdyby kobieta przeżyła, pobiłaby światowy rekord.

Warto wspomnieć, że światowy rekord prędkości również został pobity na tej samej pustyni. Należał do Kitty O’Neil, która poruszała się wówczas trójkołowcem.

Kitty O’Neil udało się wtedy rozpędzić swój pojazd do prędkości 825,127 km na godzinę. Swój rekord ustanowiła w 1976 roku, a więc aż 43 lata temu!

Gdyby Jessi Combs udało się go pobić, stałaby się najszybszą kobietą na świecie. Niestety niebezpieczna usterka czterokołowca SuperSonic Speed Challenger, którym poruszała się Jessi Combs, przekreśliła jej marzenia.

Portal „Życie” pisał również o… ZAGINĘŁA W 1977 ROKU. DOPIERO TERAZ UDAŁO SIĘ ODKRYĆ CAŁĄ PRAWDĘ O JEJ ZNIKNIĘCIU

Przypomnijmy tę sprawę… BOHATERSKI UKRAINIEC URATOWAŁ LUDZI Z PŁONĄCYCH POJAZDÓW! TERAZ DOSTAŁ WSPANIAŁĄ NAGRODĘ OD PREZYDENTA

Portal "Życie" informuje... JAK NIE DOSTAĆ MANDATU? NOWE ZARZĄDZENIE OBOWIĄZUJE JUŻ OD DZISIAJ