Tragiczny karambol miał miejsce na drodze A6 na wysokości Szczecina pomiędzy węzłem Kijewo a węzłem Dąbie. Wypadek spowodowała ciężarówka, której kierowca wjechał w stojące w korku auta. W wyniku tragedii zginęło 6 osób, a 22 zostały ranne.

Ukraiński kierowca jechał ciężarówką tuż za pojazdem, który spowodował karambol. Natychmiast ruszył na pomoc ofiarom. O bohaterstwie Andreja Sirowatskiego rozpisywały się wszystkie media. Mężczyzna nie bacząc na swoje bezpieczeństwo zaczął gasić płonące pojazdy i wyciągnął trzy osoby uwięzione w samochodach.

Jak informuje Polsat News, teraz Andrej Sirowatski otrzymał godziwą nagrodę za swój bohaterski czyn. Jemu i jego rodzinie zostało przyznane polskie obywatelstwo, o które w trybie przyspieszonym wnioskował wojewoda lubuski.

Prezydent Andrzej Duda przychylił się do wniosku i 6 listopada rodzina Sirowatskich stała się polskimi obywatelami. Całą procedurę udało się przeprowadzić w ciągu nieco ponad 3 miesięcy.

- Nie wiem, co powiedzieć. Jestem w szoku. Wielkie wzruszenie – skomentował to bohaterski mężczyzna. Andrej wraz z rodziną na co dzień mieszka w Strzelcach Krajeńskich.

- Gdzie zginęło sześć osób, zginąć mogło więcej. Udało się temu zapobiec dzięki Tobie Andriej, dzięki tej wyjątkowej postawie, bezinteresownej postawie, szlachetnej, postawie człowieka, który pokazał, że życie ludzkie jest dla niego najwyższą wartością – powiedział wojewoda lubuski w trakcie wręczenia obywatelstwa.

Przypomnij sobie o: AUTO W ROWIE, KIEROWCA BEZ PRAWA JAZDY, A W ŚRODKU... 10 OSÓB! JAK TO SIĘ MOGŁO STAĆ?

Jak informował portal "Życie": MATIZ PĘDZIŁ POD PRĄD! Z NAPRZECIWKA NADJECHAŁO INNE AUTO… [WIDEO]

Portal "Życie" pisał również o: PAULINA KRUPIŃSKA PO RAZ PIERWSZY Z MĘŻEM POZUJE NA CZERWONYM DYWANIE! JAK WYPADŁ ZNANY MUZYK? [ZDJĘCIA]

  • Add to Phrasebook
    • No word lists for Polish -> Norwegian...
    • Create a new word list...
  • Copy