O tej zmianie plotkowało się już od dawna, jednak teraz została realnie wprowadzona.

Dwóch ministrów zdecydowało się na podpisanie dokumentu, który umożliwia otrzymanie dofinansowania na zakup samochodu.

Nowe rozporządzenie trafiło do publikacji w Dzienniku Ustaw.

Państwo zaproponuje dotację na zakup samochodu w wysokości nawet 90 tysięcy złotych.

Rozporządzenie podpisali minister finansów, inwestycji i rozwoju, Jerzy Kwieciński, a także minister energii, Krzysztof Tchórzewski. Dokument czeka już na publikację w Dzienniku Ustaw.

Rzecz jasna określono warunki, które musi spełniać pojazd.

Ministerstwo energii zwróciło uwagę, że w rozporządzeniu znajdziemy „określenie zasad i warunków udzielania wsparcia na zakup nowych pojazdów elektrycznych i pojazdów napędzanych wodorem”.

Jak podaje BiznesInfo.pl, tylko osoby fizyczne mogą starać się o otrzymanie dotacji na zakup samochodu elektrycznego lub wodorowego.

Z tego, co wiadomo, dodatek sfinansuje Fundusz Niskoemisyjnego Transportu, natomiast wsparcie finansowe będzie udzielane do wyczerpania środków.

Należy pamiętać, że by otrzymać dotację, należy kupić samochód elektryczny o wartości maksymalnej 125 tys. złotych lub samochód wodorowy o wartości maksymalnej 300 tys. złotych.

Wysokość dotacji wyniesie 30% ceny auta, co oznacza, że dla samochodu elektrycznego będzie to maksymalnie 37,5 tys. złotych, zaś dla wodorowego – do 90 tys. złotych.

Po wejściu przepisu w życie należy spodziewać się pierwszej tury przyjmowania zgłoszeń od osób fizycznych. By móc starać się o dofinansowanie, będzie trzeba wypełnić wniosek o wsparcie.

Jak na razie dokumenty, które umożliwią składanie wniosków, są w końcowej fazie prac.

- Projekty obu aktów wykonawczych zostały zaakceptowane i podpisane przez czterech z pięciu ministrów podpisujących rozporządzenia w porozumieniu – informowało Radio ZET.

Przypomnij sobie o… ŚWIETNA PROMOCJA W PRZEBOJOWEJ APLIKACJI! ZAŁOŻYSZ KONTO ZA DARMO I JESZCZE DOSTANIESZ PIENIĘŻNY BONUS!

Jak informował portal Życie: MOCNE SŁOWA FUNKCJONARIUSZY Z GDAŃSKA: ,,PRAWDZIWE GLINY. MY TU K..., RZĄDZIMY. RZĄDZIMY TYM MIASTEM"

Portal Życie pisał również o… MIAŁY POPRAWIĆ JAKOŚĆ POMIARÓW, A JEST JESZCZE GORZEJ. NOWE RADARY POLICJI WPRAWIAJĄ W RUCH NAWET BUDYNKI