Oczywiście nie wszyscy poszli w ślady swoich krewnych, ale fakt ten nie pozbawił ich uroku, talentu, a czasem i geniuszu.

Próbowaliśmy dowiedzieć się, jak wyglądają i żyją potomkowie autorytatywnych postaci historycznych. Na końcu artykułu jest bonus: okazuje się, że Tom Hanks jest potomkiem bohatera narodowego Ameryki.

Bella Freud

Bella Freud jest prawnuczką twórcy psychoanalizy Zygmunta Freuda i córki artysty Luciena Freuda. Połączyła swoją ścieżkę życia, jak większość potomków Freuda, nie z psychologią. Bella lubiła sztukę i została projektantką mody. Dziewczyna wkroczyła w świat awangardowej mody w wieku 16 lat dzięki ekscentrycznej Vivienne Westwood, która była jej pierwszym mentorem.

Freud kształciła się w Akademii Kostiumów i Mody w Rzymie. A w 1991 roku zadebiutowała na wybiegu jako projektantka. Ożywiła brytyjską markę Biba i dziś z powodzeniem łączy pracę w branży modowej z dziennikarstwem.

Bernhard Caesar Einstein

Bernhard urodził się w 1930 roku w Niemczech. Wnuk wielkiego naukowca Alberta Einsteina poszedł w ślady swojego dziadka, a także poświęcił się nauce, stając się inżynierem fizycznym.

Bernhard był jedynym z 5 potomków, którzy dożyli starości, stając się ojcem 5 dzieci. Wśród nich jest muzyk, fizyk i anestezjolog.

Paloma Picasso

Paloma jest nieślubną córką legendarnego artysty Pabla Picasso. Urodziła się w 1949 roku we Francji. Dzięki ojcu jej dzieciństwo otaczały kreatywne osobowości. To determinowało przyszłość Palomy. Dziewczyna próbowała się malować, ale swoje powołanie znalazła w modzie.

Została projektantką odzieży, a następnie wypuściła linię perfum. W rezultacie zrealizowała swoje talenty w biżuterii. Od ponad 30 lat Picasso tworzy arcydzieła legendarnej firmy Tiffany & Co.

Alessandra Mussolini

Alessandra jest nie tylko wnuczką Benito Mussoliniego, ale także siostrzenicą Sophii Loren. Przed pójściem do polityki dziewczyna próbowała szczęścia w filmie, dwukrotnie udekorowała okładkę Playboya, a nawet nagrała album z romantycznymi piosenkami.

Na początku lat 90. Mussolini zmieniła działalność twórczą na działalność polityczną i utworzyła własną partię. Dzisiaj Alessandra ma 56 lat, jest nie tylko znanym politykiem we Włoszech, ale także matką. Wszystkie jej 3 dzieci noszą imię słynnego pradziadka.

Nicholas Soames

Nicholas Soames urodził się w 1948 roku na południu Londynu. Jest wnukiem brytyjskiego premiera Winstona Churchilla. Podobnie jak jego legendarny dziadek, Soames zajął się polityką. Karierę rozpoczął jako żołnierz w służbie Pałacu Kensington.

Na początku lat 70. Nicholas odszedł ze służby w armii brytyjskiej, aby rozwijać działalność giełdową. A potem został osobistym asystentem senatora Stanów Zjednoczonych Ameryki. W 2014 r. Został rycerzem.

Hugh Grosvenor

Brytyjski arystokrata Hugh Grosvenor jest związany nie tylko z rodziną królewską Wielkiej Brytanii. Po stronie matki jest on pra-pra-pra-pra-wnukiem poety Aleksandra Puszkina. W przeciwieństwie do swojego słynnego przodka, książę Grosvenor nie odziedziczył pragnienia pisania, ale został kierownikiem.

Ale to nie wpłynęło na jego popularność. Po śmierci ojca Hugh został najmłodszym miliarderem w Wielkiej Brytanii, który jest również godnym pozazdroszczenia panem młodym.

Naomi Wilding

43-letnia Naomi Wilding jest wnuczką aktorki Elizabeth Taylor. W przeciwieństwie do słynnego krewnego Naomi nie poświęciła się filmowi. Ale babcia zaszczepiła w niej pragnienie pięknych ubrań i sztuki. Dorastając została stylistką i dyrektorem mody w błyszczącym magazynie. Ponadto wraz ze swoim mężem Anthonym Naomi prowadzi galerię w Los Angeles i wychowuje syna.

Camilla Gottlieb

Camilla jest wnuczką legendarnej aktorki i księżniczki Grace Kelly. 19-letnia dziewczynka studiuje na uniwersytecie w Monako i uwielbia fotografię. Matka Camilli jest najmłodszą córką Grace i Rainier III, księżniczką Stephanie. Ze względu na fakt, że Camilla urodziła się nieślubnie, nie ma prawa odziedziczyć tronu, ale fakt ten nie pozbawia dziewczynki podobieństwa do swojej uroczej babci.

Charles Napoleon Bonaparte

Charles Napoleon Bonaparte jest jednym z potomków Napoleona I. Został doktorem nauk ekonomicznych i finansistą, przez pewien czas nawet sprawował funkcję wiceburmistrza korsykańskiego miasta Ajaccio. Charles ma 68 lat, oprócz polityki i ekonomii interesuje się historią rodziny. Kilka lat temu opublikował książkę o swoim przodku. Charles jest skromny w słynnym imieniu i nie uważa się za sławnego.

Bonus: Tom Hanks jest potomkiem Abrahama Lincolna

Tom Hanks jest znany na całym świecie jako znakomity aktor. Ale niewiele osób wie, że jest spokrewniony z jednym z największych bohaterów amerykańskiej historii. Jest bezpośrednim potomkiem Abrahama Lincolna, a raczej jego matki, Nancy Hanks, która jest prababką Toma Hanksa w 5. generacji.

Czy uważasz, że potomkowie powinni kontynuować pracę swoich słynnych przodków?

Przypomnij sobie Lewandowska jakiej nie znacie. Co takiego pokazała na swoim Instagramie?

Jak informował portal "Zycie" Paulina Krupińska po raz pierwszy z mężem pozuje na czerwonym dywanie! Jak wypadł znany muzyk?

Zycie pisał również o Sandra Kubicka rozstała się z narzeczonym? ,,Mamy ciche dni"

Walen Ta