Coraz częściej słyszy się o niespodziewanych zwolnieniach w Telewizji Polskiej. Stacja podejmuje często niezrozumiałe dla widzów decyzje, rezygnując z osób, które wywiązywały się ze swoich zadań perfekcyjnie.

I o ile zwolnienia się zdarzają, o tyle nikt nie tłumaczy, dlaczego do nich dochodzi. Niedawno z Telewizji Polskiej zwolniono Monikę Zamachowską. Dziennikarka znana z programu "Europa da się lubić" pożegnała się ze stacją kilka miesięcy temu.

Zamachowska publicznie nie komentowała swojego odejścia ze stacji.

Co ciekawe, prawie w tym samym czasie ze stacji odeszła także Barbara Kurdej-Szatan. W przypadku atorki w mediach pojawiało się mnóstwo powodów, rzekomo z racji których gwiazda zakończyła współpracę z TVP.

Aktorka chętnie komentowała decyzję władz TVP, mówiąc, iż wynikiem zwolnienia była "niepokorność polityczna":

"Dziękuję również władzom TVP, że mimo mojej niepokorności politycznej (zawsze uważałam, że powinnam żyć w zgodzie ze swoim sumieniem) dawaliście się namówić przez te parę lat producentom i reżyserom, którzy chcieli ze mną pracować i pozwalaliście na kontynuowanie mojej pracy. "

View this post on Instagram

Skoro już wszystko wiadomo... parę słów ode mnie :) to były piękne lata ! Prowadzenie tych wszystkich bombowych programów - Kocham Cię Polsko, The Voice of Poland, The Voice Kids, Dance Dance Dance - było dla mnie ogromną radością, spełnieniem, niezwykłym doświadczeniem. Angażowałam się maksymalnie, dawałam z siebie ile tylko mogłam ! Przeżywałam razem z uczestnikami, starałam się dodawać otuchy, cieszyłam się z nimi i martwiłam się o nich. I podchodziłam do wszystkiego bardzo poważnie i profesjonalnie zarazem. Chciałabym ogromnie podziękować: Rinke Rooyens - za to, że zawsze we mnie wierzyłeś i wciąż wierzysz i ufasz! Tomuś @tomaszkammel za wszystkie słowa wsparcia, pomoc i niezwykłą otwartość💜 Sibi - uwielbiałam Twój głos w słuchawce reżyserskiej i nasze szalone przywitania🤪 i za ratowanie - kiedy była potrzeba :D Majaczku @pocolanamis za piękne scenariusze i świetne charakterologiczne wyczucie !!! I za odważne dodatki apropos różnych śmiesznych sytuacji... :P Maciuś @maciejmusial_official za wspólne flow, radochę i profeskę :) i w ogóle - za to, że tacy jesteście fajni i normalni i pracowici i konkretni i z poczuciem humoru i dystansem !!!💜najcenniejsze dla mnie jest to, że - jak powiedział Rinke - stworzyliśmy TEAM !💪 było SUPER !!!! Ściskam całą ekipę ! Dziękuję baaaardzo całej wspaniałej PUBLICZNOŚCI za piękne słowa, komentarze, uśmiechy i dobry odbiór💜 dziękuję również władzom TVP, że mimo mojej niepokorności politycznej (zawsze uważałam, że powinnam żyć w zgodzie ze swoim sumieniem) dawaliście się namówić przez te parę lat producentom i reżyserom, którzy chcieli ze mną pracować i pozwalaliście na kontynuowanie mojej pracy. Natomiast nie dziękuję za sposób pożegnania się ze mną. Chyba po paru latach prowadzenia tylu programów i bycia jedną z „twarzy TVP”- jak mnie określono - można było zrobić to w bardziej elegancki sposób niż jeden informacyjny telefon wykonany przez kolegę z produkcji. No trudno. Tak czy siak - było wspaniale! :))) mojej boskiej następczyni i koleżance Idzie @idavictoria (tak czytałam?) życzę samych najlepszych wrażeń i chwil ! :) fajnie, że kolejna artystyczna dusza przejmie pałeczkę✌️ a u mnie? Coś się kończy...coś zaczyna :D ✌️

A post shared by Basia Kurdej-Szatan (@kurdejszatan) on

Nigdy jednak Telewizja Polska nie podała oficjalnej informacji komentującej pradziwy powód decyzji o zwolnieniu zarówno Barbary Kurdej-Szatan, jak i Moniki Zamachowskiej. Ostatnio w rozmowie z portalem "Wirtualna Polska" do sprawy odniósł się prezes stacji, Jacek Kurski.

"To są decyzje redakcji. Nikt nie jest na wieczność w żadnym projekcie. Nikt nie ma dożywotnich etatów. To są po prostu decyzje kierowników tych redakcji. Zawsze jest jakaś rotacja, jakaś konkurencja. Musi być rodzaj takiego pozytywnego napięcia i rywalizacji w zespołach. Nie ma w tym żadnego innego kontekstu niż merytoryczny."

Czy rzeczywiście chodzi tu jedynie o wprowadzenie świeżości w zespole? Internauci uważają zdecydowanie inaczej niż Kurski.

Warto sobie przypomnieć: BASIA KURDEJ-SZATAN PO GORZKIEJ PRZEGRANEJ W „TAŃCU Z GWIAZDAMI” ODEBRAŁA WYNIKI BADAŃ. WIEŚCI SĄ NIEPOKOJĄCE

Portal informował: THE VOICE OF POLAND: JAKA JEST PRYWATNIE ZWYCIĘŻCZYNI OSTATNIEJ EDYCJI SHOW

"Życie" pisało: SZYKUJE SIĘ WIELKI POWRÓT JAROSŁAWA KRETA DO TELEWIZJI. W JAKIEJ ROLI ZOBACZYMY DZIENNIKARZA