Barbara Kurdej-Szatan powoli pnie się na medialny szczyt. Jej droga do bycia wielką gwiazdą nie zawsze jest usłana różami. Nie udało jej się zdobyć Kryształowej Kuli w „Tańcu z Gwiazdami”, choć większość była pewna, że Basia wygraną ma w kieszeni. 34-letnia aktorka oczywiście pogratulowała swoim przeciwnikom, Damianowi Kordasowi (26 lat) oraz Janji Lesar (42 lata).

Nie miała się jednak z czego cieszyć. Bardzo zależało jej na tym zwycięstwie.

„Osiągnęłam wszystko, co chciałam” – mówiła zaraz po ogłoszeniu wyników. Jednak widać było, że miała apetyt na wygraną.

Jej mąż, Rafał Szatan (31 lat) czekał na swoją piękną żonę na widowni. To właśnie jego wsparcie okazało się dla niej najlepszym pocieszeniem. Jednak nie zmienia to faktu, że pierwsze chwile po przegranej były dla Basi słodko-gorzkie. Basia poprosiła męża, by sprawdził, czy jest zdrowy, poprzez wykonanie badań kontrolnych.

- Rafał posłuchał Basi i zrobił niezbędne badania. Wyniki, na szczęście, wyszły bez zastrzeżeń. Jest w 100 procentach zdrowy, oboje mogli więc odetchnąć z ulgą – mówiła znajoma małżeństwa dla „Rewii”.

Rafał Szatan przebadał się za namową Basi w ramach ogólnoświatowej akcji Movember. W ramach tego „zrywu” kobiety skłaniają swoich partnerów do wykonania badań kontrolnych, które dotyczą ryzyka zachorowania na męskie nowotwory.

Rafał Szatan wykonał niezbędne badania oraz stał się twarzą akcji w Polsce. W naszym kraju istnieje akcja „Zdrowie jest męskie”. W ramach tych działań publikuje się kalendarze ze zdjęciami znanych mężczyzn, którzy zachęcają innych do badania się.

Szatan wystąpił jako jeden z modeli do kalendarza. Każdy z mężczyzn zapuścił wąsy, po to, by były one nawiązaniem do ogólnoświatowej nazwy akcji Movember (z ang. moustache – wąsy, November – listopad).

- Basi spadł kamień z serca, że mąż dał się namówić. Do tej pory, jak większość mężczyzn, unikał tego tematu.

Basia także postanowiła się zbadać. Przypuszczała, że po sześciu latach pozbyła się boreliozy, jednak wyniki nie były dobre.

- Nadal wszystko jest aktywne, więc musiałam wrócić do leczenia. Znów zaczęłam stosować naturalne metody. Jest to leczenie polegające na diecie oczyszczającej organizm, pozbywaniu się grzybów i  pasożytów.

Basia zdradza, że jej organizm walczy z poważną chorobą poprzez zmianę nawyków – unikanie krowiego nabiału, cukru, białej mąki oraz niezdrowych tłuszczów. Dodatkowo wciąż jest aktywna.

- Trzeba jeść dużo witamin, dbać o siebie, być aktywnym – zdradza swój sekret. - Broń Boże nie wolno leżeć plackiem! Organizm musi być silny, żeby móc z tymi bakteriami walczyć. Ćwiczyć lubię sama z siebie, szczególnie biegać, i zawsze to robiłam dla dobrej kondycji.

Pocieszeniem dla Basi może być fakt, że Rafał jest zdrów jak ryba!

Przypomnij sobie o… 72-LETNI KAROL STRASBURGER ZOSTAŁ OJCEM. ZNAMY PŁEĆ I IMIĘ JEGO PIERWSZEGO DZIECKA

Jak informował portal Życie: CZY SANDRA KUBICKA ZOSTANIE NOWĄ GWIAZDĄ TELEWIZJI? JUŻ PADŁY PIERWSZE PROPOZYCJE PRACY

Portal Życie pisał również o… WYJAŚNIŁA SIĘ PRZYSZŁOŚĆ JOLANTY PIEŃKOWSKIEJ. WIADOMO JUŻ, KIEDY POWRÓCI DO TELEWIZJI