Jarosław Kret jest znanym dziennikarzem, który przez lata 2002-2016 był związany z Telewizją Polską, gdzie występował głównie jako prezenter pogody. Od 2009 do 2010 roku prowadził także w TVP Info magazyn kulturalny "Planeta według Kreta".

Zanim jednak, dziennikarz stał się "panem o pogody" rozwijał także inne swoje pasje. Przed trafieniem do TVP, Kret był członkiem założycielskiego składu redakcyjnego polskiego wydania magazynu „National Geographic”, do którego tworzył artykuły i udostępniał zdjęcia z licznych podróży.

Nie każdy mianowicie wie, że Jarosław Kret jest zapalonym podróżnikiem. Swoje egzotyczne wyprawy opisał w wydanych przez siebie książkach tj. m.in. "Moje Indie", "Mój Egipt", czy "Moja Ziemia Święta".

Nieoczekiwanie jednak w 2016 roku stracił pracę dla TVP. Ten okres w życiu był dla Jarosława Kreta wyjątkowo trudny. Dziennikarz przyznaje, że zmagał się wówczas z depresją. Dzięki pomocy specjalistów prezenterowi udało się wygrać walkę z chorobą.

Dowodem na powrót do pracy zawodowej jest fakt, iż niebawem Jarosław Kret pojawi się ponownie na małych ekranach. Jak podaje portal "Jastrząb Post" dziennikarz będzie nowym prezenterem pogody w Polsacie.

Zdaniem informatora "Faktu" dziennikarz przeszedł tradycyjną rekrutację w wyniku której udało mu się dostać pracę:

"Jarek wziął udział w normalnej rekrutacji. Przystąpił do konkursu z innymi kandydatami. I okazał się najlepszy, dlatego dostał tę pracę."

Kreta będzie można oglądać w "Wydarzeniach" oraz programach informacyjnych Polsatu News.

Warto sobie przypomnieć...TVP POKAŻE HIT OSTATNIEJ KOLEJKI LIGI MISTRZÓW! KIBICE MOGĄ LICZYĆ NA WIELKIE WIDOWISKO

Portal "Życie" informował: CZY SANDRA KUBICKA ZOSTANIE NOWĄ GWIAZDĄ TELEWIZJI? JUŻ PADŁY PIERWSZE PROPOZYCJE PRACY

Pisał również: NAJGŁOŚNIEJSZE ZDRADY POLSKIEGO SHOW-BIZNESU! O TYCH GWIAZDACH BYŁO NAPRAWDĘ GŁOŚNO