W popularnym teleturnieju „Milionerzy” po raz kolejny pojawiło się dość nietypowe pytanie, które mogłoby sprawić niektórym sporo kłopotów. Jak brzmiało i co odpowiedział uczestnik?

Pan Szymon Jankowski, mieszkaniec z Warszawy, kontynuował grę w telewizyjnym show „Milionerzy”. W odcinku wyemitowanym w środę przyszło mu zmierzyć się z nietypowym pytaniem dotyczącym jedliny, świerczyny i podobnych.

Pytanie mogło zaskoczyć co niektórych. Warte było aż 250 tysięcy złotych.

Jedlina, świerczyna i podobne to:

A: ubierasz

B: stroisz

C: ozdabiasz

D: robisz się na bóstwo

Jaka jest poprawna odpowiedź?

Jedlina i świerczyna są świeżymi gałązkami jodły i świerku, których używa się czasami jako materiału izolacyjnego. Można nimi okryć rabatki i kwietniki na czas zimy.

Nazywa się to stroiszem – a więc prawidłowa odpowiedź to B.

Pan Szymon nie znał odpowiedzi. Zastanawiał się nad C, jednak zadzwonił do przyjaciela, który sugerował odpowiedź B. Ostatecznie nie zdecydował się na dalszą grę i wygrał 125 tys. zł.

Teleturniej lubi zaskakiwać widzów nietypowymi pytaniami. Podobna sytuacja miała miejsce w przypadku uczestniczki z Wrocławia. Musiała odpowiedzieć na pytanie, w jaki sposób napędzany jest kabriolet księcia Karola, którym książę William oraz księżna Kate jechali w dniu swojego ślubu.

Kolejnym przypadkiem, w którym odpowiedź nie była oczywista, było niedawne pytanie o to, który z ludów nie należy do ludów samodyjskich, dawniej Samojedów.

„Milionerzy”to polski teleturniej, który zadebiutował w telewizji w 1999 roku. Program prowadzony przez Huberta Urbańskiego cieszy się tak dużą popularnością, że mimo przerw w emisji w latach 2003-2008 i 2010-2017, wciąż jest nagrywany, a kandydatów na potencjalnych milionerów nie brakuje.

Przypomnij sobie o… MAŁASZYŃSKI ZAMIEŚCIŁ WZRUSZAJĄCY WPIS W MEDIACH. "WCIĄŻ CIĘ KOCHAM"

Jak informował portal Życie: CZY VIKI GABOR WYSTĄPI NA EUROWIZJI DLA DOROSŁYCH? ARTYSTKA PODJĘŁA WAŻNĄ DECYZJĘ

Portal Życie pisał również o… W DOMU KASI TUSK PANUJE JUŻ ŚWIĄTECZNY KLIMAT. INTERNAUCI ZWRÓCILI UWAGĘ NA JEDEN SZCZEGÓŁ