Chyba każdy z nas spotkał w swoim życiu rybika! To małe zwierzątko potrafi mocno uprzykrzyć życie. Rybiki uwielbiają wilgotne miejsca, a zatem bardzo często spotkamy je w łazience lub też w kuchni. Ich głównym pożywieniem jest papier toaletowy, skrobia, resztki ludzkiego naskórka czy też pleśń, ale świetnie poradzą sobie nawet rok bez dostępu do żadnego pokarmu!

Jak pozbyć się rybików?

Najłatwiejszym sposobem, aby rybiki nie zadomowiły się w naszym domu jest dbanie o dobrą wentylację, która zapewnia brak wilgoci, a także regularne sprzątanie. Doskonale wiemy jednak, że nie zawsze takie metody pozwalają w 100% pozbyć się niechcianych gości.

Jak informuje portal Interia, jednym ze skutecznych sposobów w walce z rybikami jest cukier puder oraz boraks. Oba produkty mieszamy w stosunku 1:1, a następnie rozmieszczamy w miejscach, gdzie spotykamy rybiki. To szybki i skuteczny sposób, bowiem małe zwierzątka mogą zniknąć nawet w przeciągu jednej nocy!

Co jeszcze warto wypróbować?

Innym skutecznym sposobem jest rozmieszczenie w łazience lub kuchni ostrych ziół lub przypraw czy też olejków eterycznych. W walce z rybikami skuteczne będzie rozłożenie cynamonu, rozmarynu lub goździków, a także nasączenie wacików olejkiem lawendowym, a następnie umieszczenie ich w miejscach gdzie najczęściej pojawiają się rybiki.

Nie da się jednak ukryć, że najskuteczniejszą metodą jest rozmieszczenie w łazience, kuchni czy też spiżarni lepów na rybiki. Możemy je zakupić w każdym sklepie ogrodniczym. Wystarczy rozmieścić je w kilku miejscach naszego domu, a problem z niechcianymi gośćmi zniknie raz na zawsze!

Rybik cukrowy / YouTube:  Ento Molo
Rybik cukrowy / YouTube: Ento Molo