Jak przypomina serwis Finansowy Opiekun, już tylko kilka tygodni pozostało na rozliczenie podatku, pamiętajmy, że jest to możliwe tylko do 30 kwietnia. Jak jednak doskonale wiemy, samodzielne złożenie PIT-37 nie jest obowiązkowe. Okazuje się jednak, że warto dokładnie rozliczyć PIT bowiem można sporo zyskać.

Warto wypełnić PIT samodzielnie!

Pracodawcy byli zobligowani do dostarczenia swoim pracownikom formularzy PIT-11 do początku marca. Na tej podstawie osoby fizyczne rozliczały PIT-37. Jak wiadomo, warto było dotrzymać tych formalności nieco wcześniej, bowiem na koniec okresu rozliczeniowego możemy borykać się z problemami z serwerami albo też kolejkami przed urzędami.

- Do 30 kwietnia 2021 r. podatnicy mogą zweryfikować i zmodyfikować lub zatwierdzić swoje rozliczenia w usłudze Twój e-PIT. Potem KAS automatycznie zaakceptuje zeznania PIT-37 i PIT-38, które przygotowała na podstawie podsiadanych danych. Dzięki temu PIT będzie złożony w terminie nawet jeżeli podatnik nie podejmie żadnych działań. Zeznanie PIT-28 za 2020 r. można składać w usłudze Twój e-PIT do 1 marca 2021 r. – zaznaczyła w swoim komunikacie Krajowa Administracja Skarbowa.

Można sporo zyskać!

Jak się jednak okazuje, samodzielne rozliczenie formularza może nam przynieść wiele korzyści. Możemy bowiem odliczyć od podatku między innymi rachunki za Internet zarówno z sieci stacjonarnej, jak i komórkowej! Co więcej, odliczyć możemy także opłaty, które ponieśliśmy w ramach korzystania z kafejek internetowych! Warto zatem poświęcić trochę czasu i skorzystać z ulgi podatkowej!