Jak informuje portal Goniec, w wielu miejscach naszego kraju podczas najbliższego tygodnia zaplanowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej. Powodem takiej sytuacji są między innymi konserwacje sieci elektrycznej po zimie, a także ich modernizację oraz przyłączenia nowych linii.

Warto o tym wiedzieć

W tym miejscu warto zaznaczyć, że o ile o planowanych przerwach w dostawie prądu dostawcy energii elektrycznej zawsze informują z odpowiednim wyprzedzeniem, o tyle awarii sieci nikt nie jest w stanie przewidzieć! Takie sytuacje są nagłe, jednak najczęściej w obecnych czasach problem bardzo szybko zostaje rozwiązany. Jeśli jednak w naszej okolicy nastąpiła awaria sieci elektrycznej to warto o tym niezwłocznie powiadomić swojego dostawcę lub skorzystać z numeru 991.

Kto może spodziewać się przerw w dostawie energii elektrycznej?

Według komunikatu przekazanego przez Energę w tygodniu od 12 do 19 kwietnia przerw w dostawie prądu mogą spodziewać się między innymi mieszkańcy Trójmiasta, Tczewa, Starogardu Gdańskiego, Kartuz oraz Wejherowa. Podobna sytuacja będzie mieć miejsce w Płocku i Toruniu, a także w Olsztynie oraz Koszalinie i Kaliszu.

Z kolei PGE informuje, że częściowe wyłączenia prądu są zaplanowane w Rzeszowie, Białymstoku, Warszawie oraz Zamościu. Mieszkańcy Łodzi muszą natomiast przygotować się na utrudnienia z dostępem do sieci elektrycznej pod koniec miesiąca.