Zima jest tą porą roku, która (przynajmniej z definicji) zachwyca nas swoimi urokami. Choć można jej nie lubić z pewnością nie można odmówić jej urody. Kiedy świat pokryty jest białym puchem a szyby rysuje mróz wygląda to naprawdę pięknie.

Jedyną rzeczą, której może wówczas brakować to kwiaty. Na szczęście są takie gatunki roślin, które kwitną nawet zimą.

Rośliny doniczkowe, które kwitną zimą

Rośliny doniczkowe sprawiają, że każdy dom wydaje się „pełny” – uzupełniają i ożywiają wystrój, nadają zupełnie innego wyglądu miejscom, w którym mieszkamy, sprawiają, że wnętrza zyskują dusze. Warto pamiętać, że wiele z nich poza niewątpliwymi walorami estetycznymi może być także korzystna dla naszego zdrowia lub samopoczucia, które zwłaszcza w okresie jesienno-zimowym może być nieco gorsze niż powinno.

Azalia

Azalia/ Youtube @ogród na co dzień
Azalia/ Youtube @ogród na co dzień

Azalia jest rośliną, która w warunkach ogrodowych nie przetrwałaby zimy. Na szczęście możemy hodować ją wewnątrz domu. Niestety trzeba liczyć się z tym, że jest ona wymagającą rośliną. Aby zakwitła zimą potrzebuje hartowania w 15 stopniach.

Gardenia

Gardenia/ Youtube @Northlawn Flower Farm
Gardenia/ Youtube @Northlawn Flower Farm

Wyhodowanie Gardenii zimą jest niezwykle pracochłonne. Roślina wymaga specjalnych warunków takich jak wilgoć i wysoka temperatura. Ponadto Gardenia ma skłonności do chorowania.

Saintpaulia

SAINTPAULIA / Youtube
SAINTPAULIA / Youtube

Saintpaulia czyli inaczej fiołek afrykański kwitnie praktycznie przez cały rok. Niestety roślina jest bardzo wrażliwa na chłód. Kupując fioka afrykańskiego powinniśmy zapewnić mu miejsce wolne od mrozów i przeciągów. Rośliny nie należy także przelewać.

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: ALEKSANDER KWAŚNIEWSKI NIE MOŻE SIĘ POGODZIĆ Z LOSEM. DONIESIENIA O OLI KWAŚNIEWSKIEJ BYŁY PRAWDZIWE. BYŁY PREZYDENT JEST NIEPOCIESZONY

O tym się mówi na świecie: BYŁA ŻONA PIOTRA ŻYŁY SKOMENTOWAŁA WPIS MACIEJA KURZAJEWSKIEGO. INTERNAUCI WRĘCZ NIE MOGĄ POWSTRZYMAĆ SIĘ ZE ŚMIECHU. UWAŻAJĄ, ŻE TO PRZESADA