Wiele z nas posiada w domu zmywarkę. Urządzenie to nieraz ma zbawienny wpływ na nasze życie i pomaga uporać się z nawet największą stertą brudnych naczyń.

Niestety, często bywa tak, że wiele rzeczy pozostaje niedomytych, przez co trzeba myć je jeszcze raz własnoręcznie. Ale przecież nie po to mamy zmywarkę! Warto więc dowiedzieć się o kilku prostych sztuczkach, dzięki którym wszystkie naczynia wyciągnięte ze zmywarki już zawsze będą czyste i lśniące.

Układanie naczyń w odpowiedni sposób ma ogromne znaczenie

Chociaż wydawałoby się, że naczynia w zmywarce można ułożyć jakkolwiek, a maszyna i tak je umyje, to okazuje się, że robienie tego w odpowiedni sposób ma większe znaczenie niż myślimy.

Najbardziej logicznym rozwiązaniem wydaje się ułożenie wszystkich naczyń i sztućców w tym samym kierunku - jest to jednak największy błąd! Chociaż patent ten sprawdza się w przypadku talerzy, to sztućce mogą pozostać brudne.

Najlepszym wyjściem jest układanie sztućców w różny sposób - część trzonem do góry, a część do dołu. Pozwoli to wodzie ze zmywarki dotrzeć do każdego z nich, a nas uwolnić od niepotrzebnego domywania. Ważne jest również umieszczanie ich w specjalnym koszu na sztućce, który zapobiegnie porysowanie innych naczyń przez widelce i noże.

Istotny może być również układ innych naczyń - kubki należy układać uchem do zewnątrz, a miseczki i garnki - w dolnym koszu.

Dzięki tym niezwykle prostym uwagom nasze naczynia pozostaną czyste, a my nie będziemy musieli niczego poprawiać.

Zobacz także: Wróżbita Maciej ma ważną wiadomość dla Michała Szpaka i Andrzeja Piasecznego. Co się wydarzy w ich życiu

Może cię zainteresować: Syn Zenka Martyniuka przeszedł przemianę? Jego nowy post w mediach społecznościowych jest zupełnie inny od wcześniejszych

Pisaliśmy również o: Edyta Górniak wpadła w poważne tarapaty. Na szczęście może zawsze liczyć na uprzejmych sąsiadów