Rośliny domowe i kwiaty nie tylko pomagają lepiej oddychać powietrzem w pomieszczeniach, ale także poprawiają nastrój. Posiadanie roślin domowych może pomóc obniżyć poziom stresu i sprawić, że poczujesz się szczęśliwa.

Rośliny i kwiaty w Twoim domu również mogą wnieść pozytywną energię swoim przyjemnym zapachem

źródło: YouTube
źródło: YouTube
źródło: YouTube

Oto kilka różnych rodzajów kwiatów i roślin, które mogą poprawić nastrój i przynieść szczęście.

Bazylia

Roślina zawiera związek zwany linalolem, który pomaga poprawić nastrój. Związek i pyszny zapach rośliny pozytywnie wpływają na człowieka. Roślina jest bogata we właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne, które chronią przed wieloma bakteriami.

Rozmaryn

Projektanci wnętrz sugerują trzymanie igieł rozmarynu w domu, ponieważ symbolizuje to pozytywność. Słodki aromat igieł rozmarynu może rozjaśnić uczucie pozytywności, poprawiając nastrój.

Paproć bostońska

Ta roślina to świetny oczyszczacz powietrza. Może usuwać z powietrza około 1900 toksyn na godzinę. Paproć bostońska jest również znana jako jedna z najlepszych instalacji filtrujących powietrze.

Lawenda

Ten piękny kwiat może zmniejszyć niepokój poprzez swój słodki aromat. Ale ten kwiat jest bardzo drogi i niełatwo dostępny, więc możesz użyć perfum lawendowych i zamienników zapachowych świec.

Róża

Według badań ludzie, którzy patrzyli na róże, czują się bardziej szczęśliwi i wygodniej w swoim życiu niż inni.

Pokojowa Lilia

Ten kwiat działa jak organiczny oczyszczacz powietrza. Usuwa wilgoć z powietrza. Można czuć się świeżo i dobrze, jeśli oddycha się świeżym powietrzem, dlatego jest to wspaniały kwiat, który sprawi, że będziesz szczęśliwa i pozytywna.

Orchidee

Storczyki są szeroko wykorzystywane przez praktyków Feng Shui do wzmacniania pozytywnej energii w domach. Ten kwiat może być pomocny w poprawie jakości powietrza i skupieniu. Może również obniżyć poziom stresu i sprawić, że poczujesz się dobrze.

Jakie są Twoje ulubione rośliny?

O tym się mówi: Jeśli po zapłacie gotówką otrzymasz resztę w 19-złotowym banknocie, będziesz szczęściarzem. Nominał jest wiele wart

Zerknij tutaj: Była bardzo znana z roli w serialu "07 zgłoś się". Nagle zniknęła widzom z oczu. Co się stało