Wiele osób, szczególnie tych mieszkających w blokach, nie ma w swoim mieszkaniu warunków, aby suszyć ubrania w oddzielnym pomieszczeniu, w którym nie przebywają domownicy. Problem ten dotyczy szczególnie sezonu jesienno – zimowego, kiedy niemożliwe jest wywieszenie mokrego prania na zewnątrz.

Złe nawyki mogą zagrażać naszemu zdrowiu?

Okazuje się jednak, że suszenie prania w domu może być bardzo niebezpieczne dla naszego zdrowia. Dlaczego tak się dzieje?

Jak informuje portal Onet, jeśli rozwieszamy mokre pranie na kaloryferach oraz suszarkach to przyczyniamy się do podniesienia poziomu wilgotności w naszym mieszkaniu. To natomiast bezpośrednio prowadzi do rozwoju zarodników pleśni, które mają niekorzystny wpływ na nasze zdrowie.

Pleśnie powodują bowiem różnorodne choroby alergiczne. To właśnie one w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju astmy, która jest niezwykle ciężką chorobą!

Jak uniknąć alergii?

Obecnie na świecie żyje około 235 milionów astmatyków, z czego aż 4 miliony tylko w naszym kraju! Objawami astmy jest między innymi świszczący oddech, a także uporczywy kaszel oraz duszności.

Co więcej, suszenie prania w domu może także wywoływać alergię, której oprócz kataru, kaszlu oraz duszności może towarzyszyć atopowe zapalenie skóry i pokrzywka.

Biorąc pod uwagę nasze zdrowie pranie najlepiej jest suszyć na zewnątrz. Co jednak zrobić, kiedy nie mamy do tego możliwości? Najlepiej jest zadbać o to, aby pranie wyjęte z pralki było bardzo dobrze wywirowane. Warto także zachowywać duże przestrzenie pomiędzy rozwieszonymi ubraniami, tak aby zapewnić odpowiedni przepływ powietrza.