Chyba nikt z nas obecnie nie wyobraża sobie życia bez pasty do zębów. Niewiele osób jest jednak świadomych, że można z niej korzystać nie tylko do oczywistego celu – ma wiele innych zastosowań. Do czego jeszcze może się przydać?

Proste triki na wykorzystanie pasty do zębów w nieoczywisty sposób

Pasta do zębów obecna jest w każdym domu, jest jednym z podstawowych artykułów higienicznych. W zależności od składu może nie tylko czyścić zęby, ale pomagać w pozbywaniu się przebarwień czy chronić dziąsła lub nieco wybielać zęby.

Portal Tipy Interia przygotował proste wskazówki, w jaki sposób można wykorzystać pastę, pomijając rzecz jasna mycie zębów.

Pasta do zębów. Źródło: Youtube
Pasta do zębów. Źródło: Youtube

Idealnie nadaje się do czyszczenia starej biżuterii, wybielenia niegdyś białych butów czy… pozbycia się plam z drewnianego stołu. Do czego jeszcze może przydać się pasta do zębów?

Okazuje się, że perfekcyjnie pomoże czyścić armaturę oraz fugi w łazience, a także pozbyć się osadu z mydła i… kamienia.

Posłuży także do renowacji mebli – gdy wetrzemy pastę i wypolerujemy je, pozbędziemy się niewielkich rys oraz zadrapań. Trzeba pamiętać, by użyć białej pasty. Można także usunąć nią białe plamy od naczyń na stole.

Kolejnym zastosowaniem pasty jest czyszczenie starej biżuterii ze srebra, a także sztućców.

W przypadku, gdy na białych ścianach pojawią się plamy, warto użyć białej pasty do przetarcia ich – pozbędziemy się wtedy nieestetycznych zabrudzeń. Zadziała także na niewielkie pęknięcia czy np. dziury po gwoździach – dobrze je zakryje.

Pasta do zębów. Źródło: Youtube
Pasta do zębów. Źródło: Youtube

Warto również przy każdym myciu lustra dodać odrobinę pasty do zębów przed polerowaniem, wtedy para nie będzie się na nim osadzała. Zadziała także przy okularach do nurkowania, jednak nie nadaje się do zastosowania w okularach korekcyjnych.

Można wyczyścić plamy na ubraniach pastą do zębów oraz wybielić je, a także wyczyścić białe buty, a szczególnie ich gumowe elementy.

Przypomnij sobie o… WARSZAWA: NAGŁY WZROST ZACHOROWAŃ NA KORONAWIRUSA. CZY STOLICA TRAFI DO ŻÓŁTEJ STREFY? TO BARDZO MOŻLIWE

Jak informował portal Życie: OGROMNE ZMIANY DLA WIELU POLAKÓW. WARTO ZAPOZNAĆ SIĘ Z NOWYMI PRZEPISAMI DOTYCZĄCYMI DAROWIZN ORAZ SPADKÓW

Portal Życie pisał również o… KORONAWIRUS NIE DAJE ZA WYGRANĄ. POJAWIŁO SIĘ KOLEJNE OGNISKO EPIDEMII. LICZBA ZAKAŻONYCH ROŚNIE LAWINOWO