TVN24 poinformował dziś o bardzo ważnych zmianach, jakie zatwierdził senat. Okazuje się, że Polacy jak najszybciej powinni zapoznać się z nowymi przepisami na temat spadków oraz darowizn.

Nowa ustawa!

Nie ulega wątpliwości, że spadkobiercy, a także osoby, które otrzymały darowiznę muszą zapłacić zazwyczaj bardzo wysoki podatek. Okazuje się jednak, że senat przyjął nową ustawę, która ułatwi tę kwestię wielu osobom.

Jak zaznacza portal Pikio, osoby, które będą zwolnione z płacenia podatku zarówno od darowizny, jak i od spadku są wszyscy, których po prostu nie stać na taki wydatek. W takich sytuacjach znajdują się przede wszystkim domy dziecka oraz rodziny zastępcze, a także ośrodki opiekuńczo – wychowawcze oraz różnorodne inne formy opieki, które nad małoletnimi podopiecznymi sprawują zarówno osoby spokrewnione z nimi, jak i obce.

Bardzo ważne zmiany!

-Dzieci w zastępczej opiece rodzinnej wychowywane są w większości przypadków przez całe swoje dzieciństwo. Dziecko w Rodzinnym Domu Dziecka czy rodzinie zastępczej w wielu przypadkach uważa swoich opiekunów za prawdziwych rodziców i odwrotnie – opiekunowie uważają je za własne już do końca życia – brzmi fragment uzasadnienia ustawy.

-Rodzice czy też opiekunowie zastępczy w Rodzinnych Domach Dziecka powinni mieć możliwość przekazania darowizny lub spadku na podstawie testamentu swoim podopiecznym bez narażania ich na obciążenia podatkowe, których wysokość często przekracza możliwości finansowe podopiecznych – możemy przeczytać dalej.

Co więcej, projekt został przygotowany rok temu, a jego pomysłodawcą była Koalicja Obywatelska. Wszystkie osoby, które brały udział w głosowaniu nad ustawą, poparły ją. Nie ulega wątpliwości, że nowa ustawa będzie miała ogromne znaczenie i ułatwi przyjmowanie spadków oraz darowizn.

Jak informował portal "Życie": EDYTA GÓRNIAK ZEBRAŁA CIĘGI OD WIDZÓW „THE VOICE OF POLAND”, O CO POSZŁO? KOMPLETNIE ZASKOCZENIE, PIOSENKARKA W OGÓLE SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁA

Przypomnij sobie: KINGA DUDA ZNÓW SPOTKAŁA SIĘ Z OSTRA KRYTYKĄ POD SWOIM ADRESEM. KILKA MOCNYCH SŁÓW PADŁO ZE STRONY EWY MINGE, PROJEKTANTCE BARDZO SIĘ TO NIE PODOBA

Portal "Życie" pisał również: ZMIANY W ŻYCIU AGNIESZKI RADWAŃSKIEJ, JEJ WIELKIE MARZENIE SPEŁNIA SIĘ OD DWÓCH MIESIĘCY. TENISISTKA ZAMIEŚCIŁA ZDJĘCIE W SIECI, WSPANIAŁA SCENA