Polacy długo czekali na podpisanie tej ustawy przez prezydenta. Okazuje się bowiem, że jest to dla wielu osób szansa na zwrot dość pokaźnych kwot, które stracili przez koronawirusa.

Długo na to czekaliśmy!

Onet poinformował, że w ubiegłym tygodniu prezydent Andrzej Duda podjął nieodwołalną decyzję i podpisał ustawę, która uratuje wiele osób. Ustawa dotyczy tzw. drugiej tarczy antykryzysowej czyli Turystycznego Funduszu Zwrotów.

Fundusz ten zakłada, że wszyscy Polacy, którzy wykupili wycieczki zagraniczne, a przez pandemię koronawirusa nie mogli ich zrealizować, otrzymają zwrot wpłaconych środków. Jednak, aby dane biuro podróży mogło skorzystać z Turystycznego Funduszu Zwrotów musi dopilnować kilku bardzo ważnych kwestii.

Jak przebiega procedura?

Mianowicie po pierwsze, biuro musi widnieć w rejestrze organizatorów turystyki. Dodatkowo płatności od klientów powinny być przyjmowane w formie bezgotówkowej, a dodatkowo do organizatora musi wpłynąć oświadczenie danego turysty, że powodem odstąpienia od podpisanej umowy była właśnie pandemia koronawirusa.

Ponadto warto także zaznaczyć, że turysta musi złożyć wniosek do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego. Wniosek ten musi zawierać wszystkie dane turysty łącznie z informacjami na temat zawartej umowy. Dodatkowo należy także określić wysokości zaliczek jakie zostały wpłacone na konto organizatora wycieczki.

Jeśli dokumenty zostaną złożone poprawnie to organizator wycieczki musi wpłacić 7,5% sumy wypłat, które obejmuje dany wniosek, do Turystycznego Funduszu Pomocowego. Następnie wniosek trafia do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego, gdzie jest rozpatrywany w ciągu 30 dni. W przypadku rozpatrzenia wniosku na korzyść klienta, dostaje on zwrot gotówki w ciągu maksymalnie 14 dni.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: AKTOR ZNANY ZE ZŁOTOPOLSKICH POWAŻNIE UCIERPIAŁ W WYPADKU. W POWROCIE DO ZDROWIA NIEZBĘDNA JEST DŁUGOTRWAŁA REHABILITACJA, PRZYDA SIĘ KAŻDA POMOC

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: MAŁGORZATA ROZENEK MA JUŻ DOŚĆ KĄŚLIWYCH UWAG OD INTERNAUTÓW. MŁODEJ MAMIE PUŚCIŁY NERWY

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: NARESZCIE DOCZEKALIŚMY SIĘ OBNIŻEK CEN! POLACY BĘDĄ NIESAMOWICIE ZADOWOLENI. KTÓRE Z PRODUKTÓW BĘDĄ TAŃSZE I O ILE