Nie da się ukryć, że nieustannie jesteśmy zasypywani informacjami o podwyżkach. Dotyczą one cen żywności, usług, paliwa, mieszkań. Pozorne podwyżki minimalnej płacy nie są w stanie wyrównać zwyżek, jakie czekają nas w sklepach. Jednak okazuje się, że tym razem mamy dobrą wiadomość!

Ceny mocno w dół!


Jak informuje portal Biznes Info, już od kilku miesięcy obserwujemy spadek wielu cen, jednak to jeszcze nie koniec. PKO BP prognozuje, że tak duże obniżki odbiją się wkrótce na gwałtownym obniżeniu wskaźnika inflacji.

Jak przekazał Główny Urząd Statystyczny, już w ubiegłym miesiącu ceny w skupach warzyw i owoców zmalały o około 5,1%. Najbardziej można to było zauważyć w przypadku ziemniaków, które staniały o 40%!

Maleją również ceny trzody chlewnej ( o 14%) oraz drobiu (o 13,5%).W prostej linii spadek ten przyczyni się do obniżenia cen sklepowych! To bardzo dobra informacja dla wielu Polaków.

Niektóre produkty jednak podrożały!

- W przyszłym roku, po wygaśnięciu wpływu tegorocznych zmian regulacyjnych (i pomimo wprowadzenia nowych), inflacja spadnie poniżej celu NBP – podaje PKO BP.

Jak się okazuje, od lutego do dziś zaobserwowano spadek cen artykułów rolnych o około 7%. Niestety, są jednak produkty, których ceny mocno poszły w górę. Mowa tutaj o kukurydzy, która zdrożała o 20% oraz o pszenicy – tutaj z kolei obserwujemy wzrost cen o około 3%.

Nie ulega wątpliwości, że przyczyną spadku wielu cen jest oczywiście pandemia koronawirusa. Jak długo jednak taka sytuacja się utrzyma i kiedy możliwy jest nagły wzrost cen, który nie spodoba się wielu osobom?

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: AKTOR ZNANY ZE ZŁOTOPOLSKICH POWAŻNIE UCIERPIAŁ W WYPADKU. W POWROCIE DO ZDROWIA NIEZBĘDNA JEST DŁUGOTRWAŁA REHABILITACJA, PRZYDA SIĘ KAŻDA POMOC

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: MAŁGORZATA ROZENEK MA JUŻ DOŚĆ KĄŚLIWYCH UWAG OD INTERNAUTÓW. MŁODEJ MAMIE PUŚCIŁY NERWY

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: HANNA LIS PRZECHODZI TERAZ BARDZO TRUDNE CHWILE. DZIENNIKARKA MUSIAŁA OSTATNIO POŻEGNAĆ SWOJA UKOCHANĄ MAMĘ. JAK SOBIE RADZI