Nie da się ukryć, że Ewa Minge to nazwisko, które w świecie międzynarodowej mody znaczy naprawdę wiele. Jej projekty i atelier zdobyły szczyt, jednak w kontekście projektantki często mówi się o zmianach w jej wyglądzie.

Ona sama od lat zupełnie nie przejmuje się kąśliwymi uwagami pod swoim adresem i nie unika ważnych społecznie tematów, które często porusza w swoich mediach społecznościowych. Nie inaczej było i tym razem, gdyż

Ewa Minge postanowiła powiedzieć kilka, dość cierpkich, słów na temat tego, co sądzi o powołaniu na stanowisko doradcy społecznego Kancelarii Prezydenta Kingi Dudy, która jest przecież córką prezydenta. O sprawie od wielu jest bardzo głośno.

O sprawie poinformował magazyn „Flesz", cytowany przez Pomponik. Ewa Minge niezbyt pochlebnie spogląda na działania 24-letniej prawniczki i widocznie uznała, ze czas powiedzieć o tym głośno.

Ewa Minge negatywnie o Kindze Dudzie. Projektantce nie podoba się fakt, że Kinga Duda doradza Kancelarii Prezydenta

"Niektórzy zarzucą Kindze, że zależy jej na wpisie do CV, ale przecież ona ma w CV wpisane, że jest córką prezydenta! To wystarczy, aby zrobić na przyszłych pracodawcach wrażenie" - wyznała bez ogródek Ewa Minge magazynowi "Flesz".

Chodzi o posądzenia, że Kinga Duda została doradczynią prezydenta bez pensji i przywilejów po to, by ubogacić swoje zawodowe doświadczenie i ścieżkę kariery tak, by jej CV mogło zrobić potężne wrażenie na ewentualnych pracodawcach z zagranicy.

Zdaniem projektantki, w życiu najlepiej dojść do wszystkiego własną ciężką pracą, a nie poprzez znane nazwisko.

View this post on Instagram

Nosi mnie od rana ale nie miałam czasu napisać co myśle o nominacji pana prezydenta swojej córki na doradcę . Nie napisze , bo byłoby to nieetyczne w stosunku do jednej z poczytnych gazet i pani redaktor , która mnie dzisiaj na tę okoliczność dopytała. Zwyczajnie nie wypada przed drukiem gazety zdradzać treści . Takie tam moje zasady ... Jeżeli natomiast o zasadach i etyce , to nie mogę z podziwu wyjść nad wypowiedzią pani profesor etyki , cenionej osoby , feministki zaangażowanej w sprawy kobiet od lat ...jak mogła tak upokorzyć inną kobietę ? Jak mogła z tym wykształceniem , które pretenduje do kształtowania moralnych norm społecznych , zdeprecjonować innego człowieka? Urządzić z jego osobistych osiągnięć ( w moim odczuciu niemałych w dość prestiżowym rejonie i młodym wieku ) kabaret . Wyszydzić publicznie zupełnie bez powodu . Chyba ze panie się dobrze znają i faktycznie jest powód ? Nawet gdyby był , w co jednak szczerze wątpię , jak i w znajomość na tyle zażyłą , to oczekiwałabym od profesor etyki ciut bardziej powściągliwych emocji pisarskich i więcej argumentów merytorycznych . Satyra w tym kontekście jest nie na miejscu . Młoda , świetnie wykształcona kobieta , wykształcona w prestiżowej, uczelni , obyta w świecie , chętna do pracy i rozwoju . Dyplomu za taniec na rurze nie dostała , wiec jaki problem ? Jaka wina ? Jaki powód do niszczenia jej osobistego wizerunku i przyzwolenia do szydzenia na starcie . Raz jeszcze dorzucę , pomińmy politykę i stanowisko jakie będzie pełnić. Zastanówmy się nad granicami poziomu i kształtu krytyki, czy ten jeszcze obowiązuje , skoro taka postać uprawia taki kabaret z cudzego życia . Jaka wina i skąd taka kara ? Jeszcze nie ma żadnych dowodów za i przeciw . Narazie same hipotezy .

A post shared by Eva Minge Priv (@eva_minge) on

Jak informował portal "Życie": SENSACYJNE WIEŚCI O KRÓLOWEJ ELŻBIECIE, MONARCHINI OD TRZECH DEKAD MA MIEĆ DUBLERKĘ! W JAKIM CELU PAŁAC BUCKINGHAM ZDECYDOWAŁ SIĘ NA TAKI KROK

Przypomnij sobie: NIESAMOWITE INFORMACJE O JEDNEJ Z GWIAZD „TAŃCA Z GWIAZDAMI”. UCZESTNIK WYZNAŁ PRAWDĘ, WYJAWIŁ, ZE ZMAGA SIĘ NIEULECZALNĄ CHOROBĄ, TO BARDZO TRUDNE

Portal "Życie" pisał również: „ROLNIK SZUKA ŻONY”: WPADKA W NAJNOWSZYM SEZONIE PROGRAMU. WIDZOWIE ZIDENTYFIKOWALI KOLEJNĄ UCZESTNICZKĘ, NIE JEST DEBIUTANTKĄ W TAKICH PROGRAMACH