Na czym polega praca dublerki królowej Elżbiety II? Choć stworzenie takiego stanowiska wydaje się być kuriozalne to okazuje się być ona bardzo potrzebna podczas wielu różnych sytuacji.

Staje się niezbędna między innymi podczas przygotowań różnych stacji telewizyjnych do transmisji przemówień czy wystąpień królowej w Parlamencie i innych miejscach publicznych. Co robi Ella Slack, która od 30 lat wciela się w królową Elżbietę i otrzymuje za to wynagrodzenie?

Królowa Elżbieta II ma dublerkę!

Królowa Elżbieta jako głowa Imperium Brytyjskiego ma obowiązek wzięcia udziału w dziesiątkach uroczystości, przemówień i wszelkiego typu wydarzeń w ciągu całego roku.

Każda z jej wizyt czy wystąpień jest planowana w najdrobniejszych szczegółach pod różnymi kątami – nie tylko zapewnienia monarchini bezpieczeństwa, ale np. w kwestii poprawnej transmisji jej przemówień i obecności w mediach, zarówno w telewizji, jak i Internecie.

Trzeba wówczas sprawdzić, czy królowej nie będzie świecić słonce prosto w twarz, czy mikrofony są ustawione na odpowiedniej wysokości, a także czy jej tron został właściwie postawiony. Właśnie do tego celu i wielu innych została 30 lat temu zatrudniona dublerka - Ella Slack!

Kobieta ma w swoim dublerskim dorobku już 50 różnego rodzaju prób podczas których wcielała się w królową. Jak to się stało, że dostała taką pracę? Wcześniej pracowała w BBC jako szef sekcji sportowej i królewskich uroczystości.

– Jeden z reżyserów, który zajmował się transmisją Dnia Pamięci poprosił o więcej czasu na próby, bo dostał wiadomość z Pałacu, że podczas jednej z uroczystości słońce świeciło królowej w oczy, kiedy stała podczas dwóch minut ciszy. Więc wtedy zaproponowałam, że mogę stanąć w tym miejscu.. Później zaczęłam uczestniczyć w kolejnych próbach, a teraz wszystkie sytuacje, gdzie pojawia się Elżbieta II i BBC są najpierw ćwiczone na mnie – wyznała Ella Slack w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN z 2017 roku, cytowana przez magazyn Viva!

Dublerka królowej jest od niej sporo młodsza – obecnie ma 77 lat. Dzięki fizycznemu podobieństwu jest niezwykle przydatna właśnie podczas przygotowań do wszelakich uroczystości z udziałem królowej.

Co ciekawe, ma za sobą również próbę w Izbie Lordów, ale nie mogła usiąść na tronie, a jedynie unosić się nad nim kilka centymetrów!

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: NAJNOWSZE ZDJĘCIE OPUBLIKOWANE PRZEZ IWONĘ PAVLOVIĆ ZASKOCZYŁO NIEMALŻE WSZYSTKICH. FOTOGRAFIA ROBI SZAŁ W SIECI, PRZYPOMINA O WAŻNYM DLA KOBIETY DNIU

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: CAŁKIEM NOWE INFORMACJE O ANNIE JANTAR, O KTÓRYCH NIE WIEDZIAŁ NIEMALŻE NIKT. ODNALEZIONO LIST ZAADRESOWANY DO ARTYSTKI, JEGO TREŚĆ WRĘCZ WYCISKA ŁZY

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TEGO DNIA