Jak podaje portal "Pikio", w jednym z polskich miast wykryto szpitalne ognisko zakażenia koronawirusem. Liczba zakażonyh osób systematycznie wzrasta. Niestety sytuacja w całym kraju robi się coraz trudniejsza.

Nowe ognisko koronawirusa w szpitalu

W szpitalu w jednym z polskich miast pojawiło się kolejne ognisko koronawirusa. Z przekazywanych w mediach informacji wynika, że zakażeniu wirusem SARS-CoV-2 wykryto u wielu pracowników placówki oraz osób z nimi związanych. Sytuacja jest trudna, bo liczba osób z pozytywnymi wynikami systematycznie wzrasta.

Kolejne ognisko koronawirusa zostało potwierdzone w w Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie (województwo pomorskie). Do tej pory zakżenie koronawirusem potwierdzono u 21 pracowników placówki oraz 6 osób, jakie są z nimi związane.

YouTube

Zakażenie w szpitali w Kościerzynie

Z informacji przekazanych przez "Radio Gdańsk", wśród osób z koronawirusem jest prezes szpitala w Kościerzynie, dyrektorzy medyczny i techniczny, lekarze, pielęgniarki oraz pracownicy obsługi szpitala. Większość z nich czuje się dobrze, a zakażenie przebiega w sposób bezobjawowy. Członkowie zarządu zostali objęci kwarantanną i swoje obowiązki wykonują w sposób zdalny.

Szpital, w którym doszło do zakażenia decyzją wojewody od 24 września pełni funkcję placówki wielospecjalistycznej, dedykowanej chorym z potwierdzonym zakażeniem koronawirusem. Wszystko w związku z faktem, że w poszostałych placówkach dla osób zakażonych nie ma wystarczającej liczby miejsc.

Pixabay

Przekształcenia oddziałów

Oddział wewnętrzny placówki został przekształcony w oddział zakaźny. Obecnie przebywa na nim ponad dwudziestu pacjentów. W wyniku wprowadzonych zmian, jak również w związku z wykrytym zakażeniem zamknięta pozostaje działająca przy szpitalu poradnia ortopedyczna.

"Nadal zamknięty jest oddział ortopedii i traumatologii narządu ruchu. Prawdopodobnie przez pewien czas wyłączony z pracy będzie oddział urologii, ale to jest w trakcie ustalania i nie mogę teraz podać szczegółów. Przypadki pilne będą oczywiście załatwiane" - powiedział cytowany przez portal "Pikio" koordynator do spraw COVID-19 w kościerzyńskim szpitalu Arkadiusz Blaszczyk.

Pixabay

Myślicie, że w najbliższych dniach możemy spodziewać się kolejnych ognisk?

To też może cię zainteresować: Warszawa: nagły wzrost zachorowań na koronawirusa. Czy stolica trafi do żółtej strefy? To bardzo możliwe

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: W niektórych regionach naszego kraju może być bardzo niebezpiecznie. Intensywne opady mogą stanowić poważne zagrożenie

O tym się mówi: Premier Mateusz Morawiecki przedstawił skład swojego nowego rządu. Niektóre wybory mogą zaskoczyć