Dziś pierwszy dzień października, który według meteorologów będzie bardzo jesienny. Okazuje się, że dodatkowo, w niektórych regionach kraju mogą wystąpić dość niebezpieczne zjawiska!

Zagrożenie drugiego stopnia!

Jak podaje portal Pikio, na Twitterze Radia Zet pojawił się alert ostrzegający przed znacznym podniesieniem stanów wód w niektórych regionach naszego kraju.

- Alert przed silnym deszczem dla południa Polski. Ostrzeżenie drugiego stopnia dla powiatów przy granicy - od cieszyńskiego po krośnieński. Pierwszego stopnia - od Wodzisławia i Rybnika po Przemyśl i Bieszczady – brzmi informacja zamieszczona na Twitterze.

Alert drugiego stopnia oznacza, że prawdopodobne jest wystąpienie takich zjawisk atmosferycznych, które w znaczny sposób utrudnią funkcjonowanie, a dodatkowo mogą stanowić zagrożenie dla życia oraz zdrowia ludzi.

Na pozostałym obszarze kraju również może być niebezpiecznie!

Ostrzeżenie pierwszego stopnia obowiązuje dziś w Bielsko – Białej oraz powiatach: żywieckim, cieszyńskim, nowotarskim, nowosądeckim, gorlickim, bielskim, limanowskim, suskim, tatrzańskim, krośnieńskim i jasielskim. Na tych terenach opady deszczu mogą wynieść nawet 90 mm na metr kwadratowy!

Z kolei dla Rybnika, Tych, Katowic, a także powiatów sanockiego, rybnickiego, oświęcimskiego, tarnowskiego, bocheńskiego, leżajskiego, wodzisławskiego, pszczyńskiego, chrzanowskiego, mikołowskiego, myślenickiego, bieruńsko – lędzińskiego, wadowickiego, proszowickiego, krakowskiego, brzeskiego, dąbrowskiego, łańcuckiego, ropczycko - sędziszowskiego, dębickiego, bieszczadzkiego kolbuszowskiego, sanockiego, mieleckiego, brzozowskiego, leskiego, rzeszowskiego oraz jarosławskiego wydano ostrzeżenie pierwszego stopnia. Tam suma opadów będzie wahać się w granicach od 30 do 50 mm na metr kwadratowy.

JAK INFORMOWAŁ PORTAL „ŻYCIE”: PILNA EWAKUACJA W JEDNYM Z POLSKICH MIAST. SYTUACJA JEST BARDZO POWAŻNA. TYSIĄCE OSÓB MUSIAŁY OPUŚCIĆ ZAGROŻONY TEREN. NA MIEJSCU PRACUJĄ SŁUŻBY

PORTAL „ŻYCIE” PISAŁ RÓWNIEŻ O: RUDY KOT PRZYCHODZIŁ DO SKLEPU MIĘSNEGO, BY GAPIĆ SIĘ NA MIĘSO. GDY UDAŁO SIĘ MU WYPROSIĆ KAWAŁEK, GDZIEŚ GO ZANOSIŁ. WZRUSZAJĄCA HISTORIA

JAK INFORMOWAŁ RÓWNIEŻ PORTAL „ŻYCIE”: JUSTYNA KOWALCZYK PRZEKAZAŁA SWOIM FANOM WSPANIAŁE WIEŚCI. WŁAŚNIE STANĘŁA NA ŚLUBNYM KOBIERCU. INTERNAUCI SĄ OCZAROWANI TYM, JAK WYGLĄDAŁA TAMTEGO DNIA