Jak donosi portal Lelum, Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej zdecydował się na ogłoszenie żółtego alertu w niektórych częściach naszego kraju. Oznacza to, że mieszkańcy kilku województw muszą być dziś bardzo ostrożni!

Mieszkańcy, których regionów naszego kraju powinni być ostrożni?

Ostrzeżenie dotyczy województwa małopolskiego, z wyłączeniem jego północnych powiatów, a także całego województwa podkarpackiego. Dodatkowo w województwie lubelskim uważać muszą mieszkańcy południowych powiatów, a w województwie śląskim zagrożone są takie powiaty jak:

  • bielski;
  • pszczyński;
  • żywiecki;
  • rybnicki;
  • mikołowski;
  • cieszyński
  • bieruńsko – lędziński;
  • wodzisławski;

oraz miasta: Sosnowiec, Katowice, Bielsko – Biała, Jaworzno, Rybnik, Mysłowice, Jastrzębie Zdrój.

W województwie świętokrzyskim alert obowiązuje natomiast w powiecie starachowickim, sandomierskim, buskim, ostrowieckim, kieleckim, staszowskim, pińczowskim, opatowskim, kazimierskim oraz w Kielcach.

Na co należy szczególnie uważać?

Żółty alert został wydany z uwagi na możliwość wystąpienia bardzo ulewnych opadów deszczu. W niektórych regionach mogą one wynieść od 25 do nawet 50 litrów wody na metr kwadratowy.

Mieszkańcy województwa lubelskiego powinni uważać dziś do godziny 18, a mieszkańcy województwa świętokrzyskiego do godziny 23. Pozostałe województwa objęte są ostrzeżeniem, aż do jutra do godziny 10.

Warto zaznaczyć, że żółte ostrzeżenie wydawane jest wtedy, kiedy zjawiska meteorologiczne mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia lub życia człowieka, a także powodować poważne straty materialne.

Jak informował portal "Życie": EDYTA GÓRNIAK ZEBRAŁA CIĘGI OD WIDZÓW „THE VOICE OF POLAND”, O CO POSZŁO? KOMPLETNIE ZASKOCZENIE, PIOSENKARKA W OGÓLE SIĘ TEGO NIE SPODZIEWAŁA

Przypomnij sobie: KINGA DUDA ZNÓW SPOTKAŁA SIĘ Z OSTRA KRYTYKĄ POD SWOIM ADRESEM. KILKA MOCNYCH SŁÓW PADŁO ZE STRONY EWY MINGE, PROJEKTANTCE BARDZO SIĘ TO NIE PODOBA

Portal "Życie" pisał również: ZMIANY W ŻYCIU AGNIESZKI RADWAŃSKIEJ, JEJ WIELKIE MARZENIE SPEŁNIA SIĘ OD DWÓCH MIESIĘCY. TENISISTKA ZAMIEŚCIŁA ZDJĘCIE W SIECI, WSPANIAŁA SCENA