Jak podaje portal "Pikio", w jednym z polskich miast dokonano przerażającego odkrycia. Sprawą szybko zajęły się odpowiednie służby. Niestety konieczna okazała się ewakuacja ponad 2 tysięcy ludzi, którzy znaleźli się w bezpośrednim zagrożeniu.

Pilna akcja służb ratunkowych

Z informacji przekazanych przez "RMF 24" wynika, że pracownicy firmy budowlanej prowadzący prace przy ul. Warszawskiej w Ostrołęce natrafili na niewybuch bomby lotniczej z okresu II Wojny Światowej. Niezwłocznie poinformowali o swoim odkryciu odpowiednie służby.

Po kilku minutach na miejscu zdarzenia pojawili się funkcjonariusze policji, straży pożarnej. Służby przystąpiły do przprowadzenia akcji ewakuacyjnej wśród mieszkańców osiedla Leśnego oraz sąsiednich gmin Podrężowo i Olszewo-Borek. W sumie swoje domostwa musiało opuścić ponad 2 tysiące osób.

Mieszkańców przewożono autobusami komunikacji miejskiej do hali sportowej, gdzie czekały na nich ciepłe napoje przygotowane przez osoby pracujące w MZOS-TiIT w Ostrołęce.

YouTube

Usuwanie niewybuchu

Do akcji usuwania niewybuchu przystąpią saperzy z jednostki wojskowej z Orzysza. Przy pomocy specjalistycznego sprzętu podniosą bombę lotniczą, która następnie zostanie przewieziona na poligon, gdzie zostanie zdetonowana. Od godziny 10 zablokowana jest droga krajowa nr 61.

"Bombę, znalezioną podczas prac budowlanych, już zbadali policyjni pirotechnicy. Wstępnie stwierdzili, że jest to prawdopodobnie niewybuch bomby lotniczej. Ma ok. 50 cm, może ważyć nawet 500 kg" - poinformował cytowany przez "RMF24" funkcjonariusz ostrołęckiej policji Krzysztof Kolator.

YouTube

Przydarzyła się wam podobna historia?

To też może cię zainteresować: Policja prosi o pilną pomoc. Zaginęła 17-letnia mieszkanka województwa mazowieckiego. Nikt nie wie, gdzie obecnie przebywa

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Małgorzata Królikowska wspomina swojego męża, św. pamięci Pawła Królikowskiego. Opublikowane zdjęcie wzrusza do łez

O tym się mówi: Pojawiły się kolejne kontrowersje wokół Meghan i księcia Harry’ego. Brytyjska rodzina królewska może tym razem być nieugięta. O co chodzi