Pasta do zębów była kiedyś popularna wśród osób mieszkających na wsi. Postanowiliśmy przypomnieć, jakie są zalety pasty roślinnej i jak można ją zastosować na działce.

Żaden współczesny człowiek nie jest kompletny bez pasty do zębów. Ale niewiele osób wie, że pasta do zębów może chronić przed problemami nie tylko zębów, ale także roślin. Ze względu na swój skład doskonale odstrasza szkodniki i ich larwy.

A jej właściwości bakteriobójcze są z powodzeniem stosowane do zwalczania zarazy. Ponadto pasta do zębów może nawet karmić rośliny domowe! Ale zrozummy wszystko po kolei.

Pasta do zębów na białą kapustę, mszyce i pchły krzyżowe

Pasta do zębów jest najczęściej stosowana do ochrony kapusty przed gąsienicami, mszycami i pchłami krzyżowymi. Ale możesz użyć tego narzędzia do innych roślin.

Mączlik kapuściany i szufelka nie składają jaj na liściach traktowanych roztworem pasty do zębów. W końcu ich gąsienice nie będą chciały odżywiać się takimi roślinami i będą zmuszone udać się w inne miejsce. Dlatego przed początkiem okresu motylkowego, w kwietniu i czerwcu, spryskaj kapustę rozcieńczoną pastą do zębów (najlepiej miętowa). Zamiast tego możesz również użyć pasty do zębów lub płynu do płukania ust (1: 2).

Rozpuść 50-70 g pasty do zębów w 10 litrach wody, pozostaw do zaparzenia na 2-3 godziny, dokładnie wymieszaj i spryskaj młode rośliny.

Lepiej jest przeprowadzać przetwarzanie w suchy, bezwietrzny dzień wieczorem. Jeśli pada deszcz, opryskiwanie trzeba powtórzyć, więc obserwuj prognozę pogody. Traktuj każdego kolba, nie przegap odwrotnej strony liści, gdzie mogą również znajdować się owady.

Tylko kilka zabiegów - a zauważysz, że liczba gąsienic, mszyc i pcheł zmniejszyła się, a motyle nieśmiało latają wokół.

Pasta do zębów na ślimaki

Żarłoczne ślimaki nie polubią tego, jeśli potraktujesz ziemię roztworem pasty do zębów. Inne środki, które można stosować razem z pastą, pomogą również na zawsze odstraszyć szkodniki:

zmielony czarny pieprz;
musztarda w proszku;
skorupa jajka lub orzecha;
drobny żwir.


Droższym sposobem jest posypanie gleby proszkiem do zębów. Będzie to wymagało dość dużej ilości proszku.

Przypomnij sobie o: W tym roku podróżni nie skorzystają z popularnego połączenia. Jakie są przyczyny

Jak informował portal Życie: Zwiększa się liczba zakażeń w województwie. Jest aktualny bilans dla regionu

Portal Życie pisał również o: Niebezpiecznie na drogach w województwie. W ostatni weekend aż 13 zdarzeń. Jaki jest bilans i przyczyny