To nie był dobry weekend pod względem zdarzeń drogowych w województwie pomorskim. Łącznie policja jechała aż do 13 wypadków, w których zginęły 4 osoby, a 19 kolejnych zostało rannych.

W powiecie kartuskim miały miejsce aż dwa śmiertelne wypadki. W Ręboszewie samochód uderzył w drzewo. 32-letni mężczyzna zginął na miejscu, a jego pasażer został przewieziony do szpitala.

Z kolei w Borczu doszło do zderzenia czołowego. Kierowca volvo zjechał na drugi pas i uderzył w samochód marki volkswagen passat. Z powodu zderzenia zginęły trzy osoby ze staranowanego auta: nastolatka, mężczyzna w średnim wieku i starsza kobieta.

Przyczyny wypadku są ustalane przez policjantów i prokuraturę.

Piraci drogowi stworzyli spore zagrożenie

W miniony weekend na pomorskich drogach zatrzymano też wielu piratów drogowych. Rekordzistą okazał się być 26-letni kierowca porsche, który jechał 166 km/h na drodze gdzie limit prędkości wynosi 50 km/h.

fot. pixabay

Mieszkaniec powiatu bytowskiego został zatrzymany w Będominie. Za załamanie przepisów drogowych dostał mandat w wysokości 500 złotych oraz stracił swoje prawo jazdy.

Kiepski początek tygodnia

Również poniedziałek nie zaczął się najlepiej. Na DK91 w miejscowości na trasie Grudziądz-Gniew auto osobowe zderzyło się z ciężarówką. W wypadku zginęła jedna osoba.

Przypomnij sobie o: W tym roku podróżni nie skorzystają z popularnego połączenia. Jakie są przyczyny

Jak informował portal Życie: Zwiększa się liczba zakażeń w województwie. Jest aktualny bilans dla regionu

Portal Życie pisał również o: Pogoda na poniedziałek. Co zapowiadają prognozy meteorologów