Spora część osób z nas często kupuje chleb na zapas, co jest sporym błędem, gdyż nie zjadamy go w całości i w naszych szafkach zostaje wiele szybko psującego się lub czerstwego pieczywa.

Jeśli zajdzie ten pierwszy przypadek to chleb musimy wyrzucić – jest bowiem niebezpieczny dla zdrowia to w drugiej sytuacji istnieje wiele sposobów zero waste na to, wykorzystać czerstwe pieczywo i przyrządzić z jego udziałem wiele pysznych potraw i deserów!

Jak można wykorzystać czerstwy chleb w kuchni? Portal Lelum podał 10 sposobów!

Jak wykorzystać czerstwy chleb w kuchni? Ciekawe rozwiązania zero waste

Chleb, którego nie można już użyć do kanapek, bo stał się suchy i nie da się go kroić w standardowy sposób warto wykorzystać do zrobienia grzanek lub przyrządzenia zupy chlebowej z serem. Wystarczy pokroić go, zalać wywarem z mięsa i warzyw, doprowadzić do rozpadnięcia się i zblendować. Potem dodajemy ser, 2 żółtka i doprawiamy.

Czerstwy chleb przyda się również do zrobienia zapiekanek, np. z boczkiem i mozzarellą, z parówkami i pomidorem lub cukinią, bakłażanem i pomidorami. Chlebem wykładamy na dno naczynia, wykładamy składniki, zalewamy sosem pomidorowym lub rozbełtanymi jajkami z mlekiem i pieczemy.

Co jeszcze? Wszyscy pamiętają słynny chleb w jajku i w tym przypadku również sprawdzi się czerstwy chleb. Takie pieczywo można wcześniej namoczyć czerwonym winem i obtoczyć w jajku i bułce tartej, po smażeniu będzie jeszcze smaczniejszy.

Chleb będzie również niezłym spodem do ciast bez pieczenia i na zimno – można go np. wykorzystać do sernika. Niezła będzie również szarlotka na czerstwych bułkach lub deser z jabłek i suchego chleba.

Jak informował portal "Życie": TA KWESTIA NURTUJE KAŻDEGO CZŁOWIEKA, WYJAŚNIŁ JĄ OSTATECZNIE ZNANY SPECJALISTA. TO, CO DZIEJE SIĘ Z CZŁOWIEKIEM W CHWILI PRZEJŚCIA JEST NIESAMOWITE

Przypomnij sobie: MŁODZI PODPALACZE ZATRZYMANI PRZEZ POLICJĘ! ROBILI TO DLA ZABAWY, WYWOŁALI OGROM ZNISZCZEŃ, WSZYSTKO TRAFIŁO DO INTERNETU

Portal "Życie" pisał również: SCENY NICZYM Z FILMU W JEDNEJ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI! ŻYWIOŁ ZWYCZAJNIE ZASKOCZYŁ MIESZKAŃCÓW, WSZYSTKO ZNALAZŁO SIĘ W INTERNECIE