Znany na całym świecie specjalista od resuscytacji krążeniowo-oddechowej postanowił wypowiedzieć się na temat rozpalającego wyobrażenia ludzi momentu śmierci człowieka. Jak on wygląda i jak każdy z nas czuje się w momencie odchodzenia z tego świata? Zdaniem eksperta, jest to chwila „spokojna i przyjemna”!

Śmierć nie taka straszna jak ją sobie kulturowo wyobrażamy? Sensacyjna opinia znanego na całym świecie lekarza specjalisty

W tej sprawie wypowiedział się dr Sam Parnia, brytyjski profesor nadzwyczajny pracujący w NYU Langone Medical Center, w którym bada resuscytację krążeniowo-oddechową.

Jego pasją jest sprawdzanie momentu z pogranicza życia i śmierci od strony naukowej. Jego zdaniem, sama chwile odejścia jest „wygodna”.

– Śmierć jest procesem. Nie jest to czarno-biały moment. Końcowym rezultatem jest odcięcie tlenu, który dostaje się do mózgu, co powoduje zamknięcie obwodów nerwowych i utratę przytomności. Kiedy serce staje, zatrzymują się wszystkie procesy życiowe. Krew nie dociera do mózgu, wątroby i nerek - to czas stagnacji, którego potrzebuje nasze ciało, by zorientować się, że umarło – wyjaśnia dr Sam Parnia, cytowany przez serwis Interia.

Okazuje się, że jak wynika z naukowego doświadczenia profesora, w psychice człowieka istnieje pewnego rodzaju proces, który nie konotuje odejścia jako czegoś złego i negatywnego.

Sama śmierć ma być doświadczeniem bardzo spokojnym, komfortowym, a ludzie opisują ją jako nadejście ciepłego, jasnego i bardzo przyjaznego światła, które zaprasza do siebie.

Jak informował portal "Życie": RESORT ZDROWIA PODAŁ NAJNOWSZE INFORMACJE O STREFACH Z OBOSTRZENIAMI. JEST NOWA DECYZJA, WIADOMO, KTÓRE POWIATY BĘDĄ ŻÓŁTE I CZERWONE

Przypomnij sobie: SENIORZY MOGĄ ZYSKAĆ SPORO DODATKOWYCH PIENIĘDZY, JEDNAK POD PEWNYMI WARUNKAMI! TO NAPRAWDĘ KORZYSTANE ROZWIĄZANIA DLA EMERYTÓW I RENCISTÓW

Portal "Życie" pisał również: CZY TO KONIEC Z TAKĄ FORMĄ 500 PLUS JAK DOTYCHCZAS? POJAWIŁ SIĘ INNY POMYSŁ, POLACY WOLĄ ZMIANĘ ZASAD W PRZYZNAWANIU ŚWIADCZENIA