Zarówno sama cola, jak i butelki, w których jest produkowana, stały się dla mnie prawdziwym ratunkiem, jeśli chodzi o stymulowanie wzrostu roślin, ochronę przed szkodnikami i utrzymanie ogrodu w dobrej kondycji.

Ochrona roślin przed mszycami

Gdy mszyce zaczną systematycznie chwytać rośliny w ogrodzie, można pobiec do sklepu po chemikalia na szkodniki.

Jednak w tym przypadku wykorzystuję kolejną butelkę Coca-Coli. Potrząsam nią i wypuszczam cały gaz z napoju.

Dodaję kilka łyżek mydła w płynie i mieszam, wlewam do pojemnika z rozpylaczem. Rozpylam co dwa tygonie. Po mszycach nie ma śladu.

Ukąszenia owadów

Lato to cudowny czas, kiedy chce się odetchnąć świeżym powietrzem, zrobić grilla czy połowić ryby... Jednak całą tę sielankę mogą zepsuć komary.

W tej sytuacji cola może pomóc na kilka sposobów. Po pierwsze, napój pomaga złagodzić swędzenie i ból, które powstają w wyniku różnych użądleń: pszczół, komarów.

Po drugie, butelki Coca-Coli to doskonałe pułapki na komary. Wytnij butelkę tak, jak pokazano w naszym artykule i napełnij ciepłą wodą z cukrem lub samą colą.

Dodaj suche drożdże. Drożdże, podobnie jak organizm ludzki, wydzielają dwutlenek węgla, który wciąga do pułapki muszki, muchy i komary. Cukier przyciąga inne owady, które mogą przeszkadzać w odpoczynku, takie jak osy.

Przyspieszacz kompostu

Nawóz organiczny — kompost pomaga poprawić strukturę gleby. Wielu właścicieli terenów ma wydzieloną komorę kompostową. Aby przyspieszyć proces przekształcania odpadów roślinnych w nawóz, stosuje się przyspieszacz kompostu.

Jeśli nie było pod ręką specjalnej kompozycji, to nie ma znaczenia. Z pomocą przyjdzie Coca-Cola. Cola to dobry pokarm dla mikroorganizmów żyjących w kompoście. Jedynym wymogiem jest to, że napój nie może zawierać gazu.

Czyszczenie mebli ogrodowych

Aby pozbyć się rdzy, zanurz szmatkę w coli i wytrzyj problematyczny obszar. Następnie dobrze wysusz. Oczywiście można również wyczyścić stare narzędzia, ogrodzenie, grill ogrodowy.

Mech na płytkach

Cola świetnie radzi sobie z usuwaniem mchu ze ścian i płyt chodnikowych, ponieważ kwas fosforowy, który zawiera, nie tylko niszczy istniejący mech, ale także zapobiega tworzeniu się nowych.

Lekarstwo na ślimaki

Jeśli w Twoim ogrodzie występują mrówki lub ślimaki, możesz postawić na ziemi miskę coli. O dziwo, to proste urządzenie działa jak skuteczna pułapka. Aromat napoju szybko przyciąga wszystkie ślimaki, a kwas fosforowy będący częścią napoju niszczy je.

Jak widać, Coca-Cola wciąż zadziwia nas niestandardowymi sposobami jej wykorzystania. Te pomysły mogą Ci się również przydać!

Jak informował portal "Życie": MIESZKANKA JEDNEGO Z POLSKICH MIAST UŻYŁA OCTU PODCZAS SPRZĄTANIA. NIE SPODZIEWAŁA SIĘ, ŻE BĘDZIE TO ZŁY POMYSŁ. KOBIETA ZNALAZŁA SIĘ W SZPITALU

Przypomnij sobie: KIEDY WRESZCIE SKOŃCZY SIĘ BATALIA O RENTĘ? PANI PAULINA NIE ZAMIERZA SIĘ PODDAĆ. JEJ WALKA Z ZUSEM TRWA JUŻ 20. LAT

Portal "Życie" pisał również: RZĄD ZAMIERZA WKRÓTCE WPROWADZIĆ NOWE OBOSTRZENIA? WESELA I RODZINNE SPOTKANIA NIE BĘDĄ JUŻ WYGLĄDAŁY TAK, JAK DOTYCHCZAS