Jedna z mieszkanek Łodzi chciała dokładnie posprzątać swoją łazienkę. Wpadła więc na pomysł, aby do detergentu zakupionego w sklepie dodać jeszcze octu. Jak się to dla niej skończyło?

Fatalny pomysł!

Jak informuje portal o2, kobieta totalnie nie przemyślała swojego pomysłu, albo też nie była świadoma jakie skutki może ze sobą nieść. Jak się okazuje wskutek użycia octu oraz detergentu doszło u niej do poważnego zatrucia. Jej stan był na tyle ciężki, że została skierowana do szpitala.

- Mieszanka tych dwóch składników spowodowała wydzielanie się chloru. Ilość, jaką udało się uzyskać doprowadziła do zatrucia. Kobieta trafiła na toksykologię – możemy przeczytać w Expressie Ilustrowanym.

Eksperci proszą o rozwagę!

Jak się okazuje, mieszanie środków chemicznych jest dla nas bardzo niebezpieczne. Specjaliści informują bowiem, że szczególnie powinniśmy uważać na składnik zwany podchloranem sodu. Znajduje się on praktycznie we wszystkich sklepowych środkach, których używamy do czyszczenia toalet. Jeśli zostanie zmieszany z kwasem to dojdzie do wydzielania toksycznego chloru.

Podobne skutki może mieć dodanie spirytusu do chemicznych substancji służących do mycia WC. Taka mieszanka może bowiem spowodować u nas także zatrucie, a nawet poparzenia dróg oddechowych.

Pamiętajmy aby nie ekspertymentować ze środkami chemicznymi. Nie wiemy bowiem jakie skutki mogą przynięść różnorodone ich połączenia. Dodatkowo nie zapominajmy także o tym, aby używać ich tylko i wyłącznie zgodnie z przeznaczeniem oraz przechowywać w miejscach, do których dzieci nie mają dostępu.

Jak informował portal "Życie": WRÓCĄ ZAKAZY LOTÓW DO WIELU KRAJÓW? WICEMINISTER Z POWAŻNYM OSTRZEŻENIEM WOBEC WIELU POLAKÓW, MOŻE ZOSTAĆ PRZYWRÓCONA KWARANTANNA

Przypomnij sobie: KRYSTYNA PAWŁOWICZ MA DOŚĆ I POWIEDZIAŁA DO SŁUCHU WIELU OSOBOM. STANĘŁA MUREM ZA AGATĄ DUDĄ, PIERWSZA DAMA JEJ TEGO NIE ZAPOMNI

Portal "Życie" pisał również: BULWERSUJĄCA SYTUACJA Z UDZIAŁEM TURYSTY NAD MORZEM, DOKONAŁ ZDUMIEWAJĄCEGO ODKRYCIA. POLICJA ZDRADZIŁA OKOLICZNOŚCI ZDARZENIA