Okazuje się, że przeciwni pomysłowi podwyższania wynagrodzenia prezydentowi, premierowi, marszałkom obu izb Parlamentu i posłom są nie tylko senatorowie, którzy w całości odrzucili kontrowersyjny projekt nowelizacji ustawy o zarobkach polityków w dobie pandemii, ale i sami Polacy.

Zgodnie z zapisami pomysłu pensję miałaby otrzymywać również Pierwsza Dama, jako pierwszy raz w historii Polski. Ile miało wynosić wynagrodzenie? Dokładnie 0,9-krotność pensji sędziego Sądu Najwyższego, czyli blisko 18 tysięcy złotych.

Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla "Rzeczpospolitej" Polacy nie mają zamiaru składać się w podatkach na pensję Pierwszej Damy. W orbonie Agaty Dudy stanęła Krystyna Pawłowicz. Słów, które powiedziała żona Andrzeja Dudy długo jej nie zapomni!

Krystyna Pawłowicz o pensji dla Agaty Dudy, mocne słowa byłej posłanki! Stanęła w obronie krytykowanej Pierwszej Damy!

Okazuje się, że aż 62 procent Polaków nie chce, by Pierwsza Dama otrzymywała jakiekolwiek wynagrodzenie. To niesamowicie mocno nie spodobało się Krystynie Pawłowicz, która jasno powiedziała, co myśli o tym.

– Co do Pierwszej Damy to przecież tu nie chodzi o podwyżkę, ale w ogóle o zapłacenie za realnie wykonywaną pracę, jak urzędnikowi. Ludzie o słabszej sytuacji finansowej zwykle nie chcą, by innym w ogóle za coś płacić. Ale żona Prezydenta przecież pracuje i jak wszystkim należy się zapłata – oceniła sędzia Trybunału Konstytucyjnego.

Krystyna Pawłowicz uważa, że obecny stan jest sprzeczny z prawem – chodzi o brak wypłacanych składek ZUS< który realnie obniża Pierwszej Damie przyszła emeryturę.

– Za okres urzędowania mężów i pracy w ich Kancelariach nie płacą ZUS, bo nie ma czego, nie ma "pracy" i po kadencjach są jeszcze poszkodowane (...) „niewypracowaną” emeryturą – stwierdziła wprost oburzona Krystyna Pawłowicz.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO PODJĘŁO ZASKAKUJĄCĄ DECYZJĘ, JEST MOŻLIWOŚĆ CAŁKOWITYCH ZAMKNIĘĆ. POLACY MUSZĄ PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA TAKĄ EWENTUALNOŚĆ

Przypomnij sobie: MINISTERSTWO ZDROWIA Z KLUCZOWYM DLA BEZPIECZEŃSTWA MILIONÓW POLAKÓW KOMUNIKATEM. WIELE OSÓB CAŁKOWICIE O TYM ZAPOMINA

Portal "Życie" pisał również: ŻYWIOŁ PRZESZEDŁ PRZEZ JEDNĄ Z POLSKICH MIEJSCOWOŚCI. SYTUACJA JEST POWAŻNA, MIESZKAŃCY ZDRUZGOTANI, WODA NISZCZYŁA WSZYSTKO NA SWOJEJ DRODZE