Sytuacja jest nadzwyczajna, są powody do zmartwienia. Jeśli zajdzie taka konieczność, to MEN będzie musiał podjąć właściwe kroki!

Polacy znów muszą się przygotować na całkowite zamknięcie? Widzowie TVP byli totalnie zdumieni po słowach ministra edukacji, które padły podczas ostatniego wywiadu. Dariusz

Piontkowski powiedział wprost, co może się stać i nie dał pola do jakichkolwiek wątpliwości. O co chodzi?

Czy w Polsce może dojść do ponownego zamknięcia? Wątpliwości rozwiał minister Dariusz Piontkowski

Szef MEN podczas ostatniej rozmowy mówił na pierwszym miejscu o kwestiach związanych z edukacją w Polsce w dobie epidemii koronawirusa w Polsce. To temat numer jeden, gdyż do rozpoczęcia nowego roku szkolnego zostało raptem 10 dni.

Wielu rodziców, uczniów i nauczycieli rozważa to, jak będzie wyglądała edukacja w tych trudnych warunkach. W trakcie rozmowy z TVP Dariusz Piontkowski powiedział coś, co zaskoczyło i zmartwiło wiele osób.

– Ministerstwo edukacji zostawia sobie także prawo do tego, by w sytuacji trudnej, w uzgodnieniu z ministrem zdrowia i głównym inspektorem sanitarnym, podjąć decyzję o przechodzeniu na kształcenie na odległość w skali województwa, kilku województw czy nawet całego kraju, jeśli będzie taka potrzeba – przekazał Piontkowski.

Dariusz Piontkowski wyraził również swoje stanowisko w sprawie pomysłu specjalistów o opóźnieniu rozpoczęcia roku szkolnego o dwa tygodnie, aby dzieci, które wracają z wakacji nie przeniosły ewentualnego zakażenia na kolegów. Chodziło wprowadzenie swoistej „kwarantanny” dla dzieci.

– Powrót po wakacjach tak samo, jak powrót z ulicy, ze sklepu może być tym powrotem, po którym ktoś będzie nosicielem lub osobą chorą - zaznaczył, dodając, że w tym roku wiele osób nie zdecydowało się na wyjazdy poza granice naszego kraju.

Jak informował portal "Życie": MINISTERSTWO ZDROWIA Z KLUCZOWYM DLA BEZPIECZEŃSTWA MILIONÓW POLAKÓW KOMUNIKATEM. WIELE OSÓB CAŁKOWICIE O TYM ZAPOMINA

Przypomnij sobie: JACEK CZAPUTOWICZ OGŁOSIŁ ODEJŚCIE Z MINISTERSTWA SPRAW ZAGRANICZNYCH PRZED ODGÓRNĄ REKONSTRUKCJĄ RZĄDU. TO JUŻ CZWARTA W TYM TYGODNIU. CO SIĘ STAŁO

Portal "Życie" pisał również: MIELI BYĆ BEZPIECZNI, A JEDNAK NIE SĄ. WICEMINISTER ZDROWIA POTWIERDZA: CORAZ CZĘŚCIEJ MŁODZI LUDZIE CIĘŻKO PRZECHODZĄ ZAKAŻENIE KORONAWIRUSEM