Jak podaje portal "Super Express", choć nadal grupą zagrożoną cięższym przebiegiem COVID-19 są seniorzy, nie oznacza to, że młodzi ludzie nie mają się czego obawiać. Wśród ofiar koronawirusa w naszym kraju najmłodsze miały 18 lat. Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska nie pozostawia złudzeń młodzi również mogą ciężko przechodzić zakażenie wirusem SARS-CoV-2 i nikt nie powinien bagatelizować koronawirusa.

Duża liczba zachorowań

W ostatnich dniach mamy do czynienia z utrzymywaniem się dużej liczby dobowych zakażeń koronawirusem. Tylko w czwartek 20 sierpnia wykryto ich 767. Najwięcej przypadków wykryto w województwach śląskim (176 zakażeń), małopolskim (151 zakażeń), mazowieckim (96 zakażeń) oraz wielkopolskim (80 zakażeń).

Do tej pory mówiło się o tym, że młodzi ludzie nie są tak narażeni na zakażenie koronawirusem, jak osoby starsze i że lżej przechodzą COVID-19. Okazuje się jednak, że coraz częściej także u młodych pacjentów notuje się ciężki przebieg zakażenia SARS-CoV-2.

" W tej chwili także młodzi ludzie, którzy de facto byli zdrowi, nawet nie byli obciążeni innymi schorzeniami, trafiają w dość ciężkim stanie do szpitala" - powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, który był gościem w Polsat News.

YouTube

Młodzi nie są bezpieczni

"Myślę, że powinniśmy zweryfikować tę opinię, że młodych ludzi koronawirus nie dotyczy" - dodał Kraska przypominając rówież o konieczności przestrzegania wprowadzonego reżimu sanitarnego.

Najmłodsze ofiary Covid-19 to 18-latkowie: chlopak, ktory zmarł w szpitalu w Kędzierzynie-Koźlu oraz dziewczyna z Radomia. Wśród młodych ofiar pandemii znaleźli się również: 29-letni mieszkaniec Trójmiasta i 33-latek ze szpitala w Łodzi.

Pixabay

Co o tym sądzicie?

To też może cię zainteresować: Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową listę czerwonych oraz żółtych stref. Czy nie jesteś w grupie ryzyka

Zobacz, o czym jeszcze pisaliśmy w ostatnich dniach: Szczere wyznanie Katarzyny Zielińskiej: "Żadna kobieta, nie chce usłyszeć, że jest gruba i nie ma gustu". Jej metamorfoza zachwyca

O tym się mówi: Pojawiło się istotne ostrzeżenie władz, trzeba wziąć to pod uwagę. Rozwaga wskazana, lepiej dostosować się do komunikatu