Jak podaje "Business Insider", szef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Jacek Czaputowicz podał się w czwartkowy poranek do dymisji. Z jego wcześniejszych zapowiedzi wynika, że zamierzał to zrobić po wyborach prezydenckich.

To już czwarta dymisja w tym tygodniu

Jacek Czaputowicz pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych od stycznia 2018 roku, kiedy to przejął stanowisko po Witoldzie Waszczykowskim. Zanim został ministrem spraw zagranicznych, przez rok pełnił obowiązki podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.

To już kolejny minister, który opuścił w tym tygodniu pokład Rady Ministrów. W miniony poniedziałek, 17 sierpnia do dymisji podał się wiceminister zdrowia Janusz Cieszyński, a dzień później, 18 sierpnia w jego ślady poszedł Łukasz Szumowski zapowiadając jednocześnie, że nie zamierza znikać z przestrzeni publicznej. Tego samego dnia, na Twitterze swoje odejście ogłosiła Minister Cyfryzacji Wanda Buk.

Miało być na chwilę, na jeden projekt, a wyszło prawie 5 lat☺️Kończąc swoją przygodę z administracją dziekuję przełożonym i współpracownikom za wspaniały, intensywny czas🙏Miałam do Was ogromne szczęście ♥️

Na mediach społecznościowych natychmiast zawrzało.

Dymisja, jaką na ręce Mateusza Morawieckiego złożył Jacek Czaputowicz, zapoczątkowała w socjal mediach dość konkretne pytania dotyczące przyszłej konstrukcji rządu.

Jacek Czaputowicz w ostatnich czasach zajmował się wszystkim, co miało pokazać naszą gotowość do współpracy na arenie europejskiej.

Co sądzisz o zaskakującym, pełnym rządowych zmian tygodniu?

O tym się mówi: Kraków: lekarze apelują do młodych ludzi. Coraz więcej z mich ma poważne problemy z sercem

Zerknij: Wczorajszego wieczoru czekało Polskę wielkie wydarzenie w Telewizji Polskiej. Nie można było tego przegapić