Jak uprzejmie przypomina "Pikio", wczorajszego wieczoru mogliśmy powspominać naszego Papieża Polaka Jana Pawła II. W piątkowy wieczór 14 sierpnia 2020 roku był swoistą wigilią wielkiej uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Piękny koncert "Abba, Ojcze - Pielgrzymi śpiewają ulubione piosenki Jana Pawła II"

Interia

Wielkie tłumy wiernych, niezłomnych pielgrzymów śpiewały ukochane pieśni Jana Pawła II. O godzinie 21:00 w Sanktuarium Matki Boskiej Częstochowskiej na Jasnej Górze rozpoczął się niezwykły koncert wspominający Jana Pawła II i jego ulubionych pieśni sławiących Boga i Jego Miłość.

Interia

Dyrektorem tego świętego niemal wydarzenia był lubiany przez wszystkich Piotr Rubik, a przygotowali je Telewizja TVP, oraz Klasztor Jasnogórski i Fundacja "Niedziela. Instytut Mediów". metropolita częstochowski, arcybiskup Wacław Depo obiął honorowy patronat.

YT

Ojciec Samuel Pacholski, przeor klasztoru na Jasnej Górze wspominał słowa Jana Pawła II tuż przed rozpoczęciem koncertu.

YT

Ten koncert będzie dziękczynieniem za świętego Jana Pawła II i za Cud nad Wisłą, za tych wszystkich, którym zawdzięczamy naszą wolność. Jan Paweł II wspominał, że urodził się w 1920 roku, gdy nawała wojsk bolszewickich zmierzała pod Warszawę. Pamiętam z nagrania taką wypowiedź Jana Pawła II: "Proszę was, rodaków, żebyście pamiętali o męczeństwie, o heroizmie, o patriotyzmie i o miłości tych, którzy wtedy bronili ojczyzny. Nie zapominajcie o nich.

Finałowy występ pieszej pielgrzymki na Jasną Górę mieli między innymi Pectus, Anna Wyszkoni, Halina Mlynkova, Łukasz Zagrobelny, Katarzyna Cerekwicka. Artyści dali z siebie wszystko!


YouTube

O tym się mówi: Sanepid pilnie poszukuje parafian, którym ksiądz z pozytywnym wynikiem testu na SARS-CoV-2 rozdawał komunię świętą

Zerknij: Bezpieczeństwo podczas wypoczynku nad wodą. Warto poznać kilka ważnych zasad

O tym pisaliśmy: Łukasz Szumowski zniknął ze sceny politycznej? Gdzie się podział minister zdrowia w obliczu nadchodzącej "drugiej fali"