Wirtualna Polska zwróciła uwagę na ważną i ciekawą kwestię. Gdzie się podział Łukasz Szumowski? Nie widać go od rozpoczęcia kampanii wyborczej prezydenta Andrzeja Dudy. Przypuszcza się, że było to taktyczne posunięcie, gdyż minister zdrowia nie cieszy się ostatnimi czasy zbyt wielką sympatią wśród sporej części społeczeństwa, co mogło nieco osłabić sondaże Andrzejowi Dudzie.

Minister zdrowia "wyjechał bez adresu"

"Ileż można pracować, czy on w ogóle sypia...?" Tego typu pytania zadawali ludzie podczas najgorętszego czasu pierwszej fali zakażeń koronawirusem. Jego mównica nie stygła, w przeciwieństwie do podusi, która zapewne rzadko widywała Łukasza Szumowskiego.

Ostatnimi czasy dało się zauważyć, że ministra zdrowia jakby nie ma w pracy.

YT

Zapytany o to, kiedy znajdzie czas na urlop, odpowiedział stanowczo, że nie planuje.

Ja akurat nie planuję. Na razie planuję przeżyć do następnego dnia. Ale wakacje rodzinne już są możliwe. Otworzyliśmy przecież hotele i pensjonaty.

Jak się okazuje, Łukasz Szumowski uległ w końcu naturalnym potrzebom odpoczynku i udał się na urlop, o czym poinformował rzecznuk ministerstwa Wojciech Andrusiewicz.

Pan minister cały obecny tydzień przebywa na urlopie. Dzisiaj już liczba nowych zachorowań jest niższa. Wszystko mamy pod kontrolą.

Jak już zdążyliśmy usłyszeć, na jesień szykuje się przede wszystkim druga fala zachorowań na COVID-19, oraz rekonstrukcja rządu. Krążą spekulacje, że rekonstrukcji ma być poddany także resort zdrowia, a dokładniej minister zdrowia we własnej osobie. Rzecznik resortu jednak uspokaja.

Jest sezon ogórkowy i dziennikarze sięgają po takie plotki. Mogę zapewnić, że w przyszły poniedziałek minister wraca do pracy.

Co o tym sądzicie? Kto zauważył nieobecność ministra zdrowia w przestrzeni publicznej?

O tym się mówi: Małgorzata Trzaskowska postanowiła wziąć przykład z Agaty Dudy? Wielu ludziom spodobała się jej aktywność

Zerknij też tutaj: Smutne wieści płyną ze świata muzyki. Odszedł znany artysta