Jak donosi "Pikio", ksiądz franciszkanin z parafii w Jaśle otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Prasa nie podaje przyczyn wykonania testu. Ów zakażony rzekomo ksiądz miał rozdawać wiernym komunię świętą podczas poniedziałkowej mszy pogrzebowej o godzinie 14:00, podczas mszy wieczornej o godzinie 18:00, oraz następnego dnia o 6:30.

Sanepid poszukuje wiernych, którzy przyjmowali komunię świętą

Jak się okazuje, w poniedziałek 3 sierpnia bieżącego roku, oraz we wtorek 4 sierpnia, w Klasztorze Franciszkanów w Jaśle, zakażony rzekomo duchowny miał rozdawać komunię świętą uczestniczącym we mszach świętych wiernym. Z tego względu, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny na swojej oficjalnej stronie internetowej wystosował apel do uczestników, którzy w te dni przyjęli Ciało Chrystusa.

W związku z potwierdzonym przypadkiem zakażenia koronawirusem COVID-19 w Klasztorze Franciszkanów w Jaśle Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny zwraca się do osób, które przyjmowały komunię św. podczas mszy odprawianych w: poniedziałek 03.08.2020 roku o godzinie 14:00 (pogrzeb), poniedziałek 03.08.2020 roku o godzinie 18:00 oraz we wtorek 04.08.2020 roku o godzinie 6:30.

Kontakt z Państwowym Powiatowym Inspektorem Sanitarnym należy nawiązać pod numerami:

  • 500 544 035,
  • (13) 446 30 08

w godzinach od 7:30 do 15:00.

Jak można zauważyć, coraz częściej pojawiają się podobne apele dotyczące kościołów i wszelkich uroczystości z nimi związanych. Niestety, w związku z nimi odnotowuje się znaczny spadek frekwencji na mszach świętych, gdyż wierni po prostu się boją. Niektóre media twierdzą, że kościoły opustoszały, ponieważ ludzie rozleniwili się podczas narodowej kwarantanny, jednak nikt spośród praktykujących katolików tego nie potwierdza.

Co sądzisz o strachu wywoływanym przez apele sanepidu? Jest uzasadniony?

O tym się mówi: Wielkie przepowiednie wizjonerki ze Śląska. Jej stygmaty, to dopiero początek cudów, w jakie zwątpiła kuria

Zerknij: Książę Harry ma poważne problemy psychiczne? "Stał się cieniem samego siebie"