Jedyny plus epidemii koronawirusa w Polsce to to, że rodacy zaczęli znacznie większą wagę przykładać do higieny, co ma związek z narzuconymi przez wiele tygodni obostrzeniami.

Dowiedzieliśmy się m.in. tego, jak ochronić innych przed zakażeniem, właściwie kichając i kaszląc, byliśmy instruowani, jak zachować czystość w domu i zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się nie tylko koronawirusa, ale również innych chorób przenoszonych drogą kropelkową.

Jednak nadeszło lato i wiele osób nieco rozluźniło swoje podejście do stanu epidemii, zapominając, jak ważna jest pewna czynność, która może nas uchronić przed zarażeniem się koronawirusem, ale również przed dziesiątkami innych, równie groźnych chorób.

Ministerstwo Zdrowia postanowiło przypomnieć Polakom, jak ważny jest to nawyk w specjalnym komunikacie, opublikowanym na Twitterze resortu zdrowia. To tak proste, a jednocześnie tak ważne!

Ważny monit Ministerstwa Zdrowia! Tak wiele osób zapomniało o tym, a to klucz do ograniczenia ryzyka zarażenia się!

Każdy z nas powinien wziąć to sobie do serca i to nie tylko z powodu epidemii koronawirusa. Wdrożenie tej procedury pozwala ochronić się przed szeregiem innych chorób!

O co chodzi? Oczywiście o mycie rąk! Choć to tak banalne to zapobieganie zakażeniu również poprzez właściwą higienę dłoni i przedramion jest naprawdę ważne. Jak przekonuje Lelum, szczególnie, że COVID-19 jest wciąż dość tajemniczą chorobą i dopiero poznajemy długofalowe skutki tego schorzenia wśród ludzi.

Wielu z nas, mimo ciągłych zaleceń dotyczących mycia rąk za bardzo się rozluźniło i zapomina o tej ważnej rzeczy, szczególnie, że mycie i dezynfekcja rąk nie chroni jedynie przed koronawirusem. Istnieje cała lista tzw. „chorób brudnych rąk”, na czele z wirusowym zapaleniem wątroby typu A, owsicą, tasiemczycą i salmonellozą!

Jak informował portal "Życie": DANUTA WAŁĘSA POKUSIŁA SIĘ O NAPRAWDĘ MOCNY KOMENTARZ, NIE MIAŁA LITOŚCI. BYŁA PIERWSZA DAMA WSPOMNIAŁA CZASY PREZYDENTURY LECHA WAŁĘSY

Przypomnij sobie: ILE TELEWIZJA POLSKA JEST W STANIE ZAROBIĆ NA MECZACH Z LEWANDOWSKIM I BIAŁO-CZERWONYMI? TO NAPRAWDĘ WIELKIE SUMY, KWOTY WYCIEKŁY DO MEDIÓW

Portal "Życie" pisał również: NIE BĘDZIE PODWYŻEK DLA NAJWAŻNIEJSZYCH OSÓB W PAŃSTWIE? SENATOROWIE PODJĘLI DECYZJĘ W SPRAWIE NOWELIZACJI USTAWY O ZAROBKACH POLITYKÓW