Danuta Wałęsa stwierdziła, że jako była Pierwsza Dama powinna zabrać głos w tej palącej sprawie i powiedzieć kilka ważnych słów. Wypowiedziała się o sytuacji związanej z podwyżkami dla najważniejszych osób w państwie.

Nowelizacja ustawy zakłada bowiem wprowadzenie wynagrodzenia dla Pierwszej Damy. Ma ono wynieść 0.9-krotność pensji sędziego Sądu Najwyższego, czyli blisko 18 tysięcy złotych miesięcznie. Choć Senat zawetował ten pomysł to nie wiadomo, czy Agata Duda wkrótce nie doczeka się pensji.

Do zaognionej od kilku dni dyskusji na ten temat postanowiła dorzucić swoje trzy grosze Danuta Wałęsa. Była prezydentowa postanowiła powiedzieć, co myśli o tym wszystkim. Jej słowa są bardzo dosadne!

Danuta Wałęsa o pensji dla Pierwszej Damy i samej Agacie Dudzie! Aż trudno uwierzyć w to, co powiedziała żona Lecha Wałęsy

Danuta Wałęsa nie należy do osób, które często wypowiadają się publicznie – zawsze bowiem stała w cieniu męża, a jedyny moment, w którym było o niej naprawdę głośno to czas publikacji jej biografii kilka lat temu, w której wyjawiła wiele sekretów dotyczących jej małżeństwa z Lechem Wałęsą i samej jego prezydentury.

Jednak zapytana o opinię przez dziennikarza w sprawie proponowanego dla Pierwszej Damy wynagrodzenia powiedziała krótko, ale bardzo dosadnie, co o tym myśli.

— Ja nie dostawałam żadnej pensji. Nie było pieniędzy dla mnie, ani nawet na biuro prezydentowej. Zrobił się hałas i afera, że ja chcę pieniędzy na swoje biuro. Wszyscy mówili, że jest to niepotrzebne. A ja byłam bardzo pracowitą prezydentową w trudnym czasie przemian – przekonywała w rozmowie z Wirtualną Polską Danuta Wałęsa, cytowana przez Pikio.

Dostało się również samej Agacie Dudzie, która – zdaniem Danuty Wałęsy – nie powinna dostawać tak dużego uposażenia. Sarkazm aż wylewa się z tych słów!

— Oj, ta pani prezydentowa jest biedna, ma ośmioro dzieci i niepracującego męża, prawda? No to musi tyle dostawać – tłumaczyła dziennikarzowi WP.

fot. YouTube @TVP

Jak informował portal "Życie": PIELĘGNIARKA Z ODDZIAŁU ZAKAŹNEGO POKAZAŁA, W JAKICH WARUNKACH MUSI PRACOWAĆ. INTERNAUCI NIE MOGĄ W TO UWIERZYĆ, TO NAGRANIE ROBI SZAŁ W SIECI

Przypomnij sobie: NIEZWYKLE PILNA INFORMACJA. WYKRYTO NOWE ZAKAŻENIA W KOŚCIELE W WIELKOPOLSCE. WSZYSCY BIORĄCY UDZIAŁ W NABOŻEŃSTWACH MUSZĄ ZGŁOSIĆ SIĘ DO SANEPIDU

Portal "Życie" pisał również: AGATA DUDA BĘDZIE PIERWSZĄ TAKĄ PIERWSZĄ DAMĄ W POLSCE! W ŻYCIE WEJDZIE NOWE PRAWO, KTÓRE ZAPEWNI JEJ WŁASNE DOCHODY, PREZYDENT Z PODWYŻKĄ